Zatočte s celulitidou a mějte ukázkové nohy!

Hned na začátek pro vás mám skvělou zprávu. S celulitidou se potýká obrovská část ženské populace. Pomerančová kůže trápí nejednu slavnou herečku či modelku, nevyhýbají se jim ani takzvané křečovky. Takže nezoufejte, nejste v tom sama! To co vidíte v reklamách a časopisech je stejně z 90% práce Photoshopu a zkušeného grafika!

Estetická vada může vyústit ve zdravotní problém!

Vidíte ďolíčky jen při stlačení kůže? Nacházíte se v 1.stadiu celulitidy.

Vidíte ďolíčky jen při stlačení kůže? Nacházíte se v 1.stadiu celulitidy.

Celulitida – problém, který vám nedá spát. V létě se bojíte obléknout kraťasy, natož se svléknout do plavek. Jak ale vůbec celulitida vzniká?

Její vznik je ovlivňován mnoha faktory. Mohou to být dědičné geny, sedavé zaměstnání, nezdravý životní styl nebo třeba hormonální změny. Pravou příčinu nejspíš nikdy nezjistíte, raději se tedy zaměřte na její odstranění! Nevzhledné hrbolky kůže se totiž rázem mohou stát nepříjemnou nemocí.

Nerovnosti na vaší kůži jsou způsobeny nedostatečným množstvím pojivé tkáně. Podkoží je přecpané tukovými buňkami, což způsobuje tlak. Ten pak tukové buňky vytlačuje proti povrchu kůže – a tím nám vznikají nejčastěji na stehnech a hýždích nepěkné ďolíčky.

4. fáze celulitidy

  1. Pomerančovou kůži vidíte jen tehdy, stlačíte-li ji mezi prsty
  2. Nerovnosti jsou viditelné i bez stlačování kůže, především při dobrém osvětlení
  3. Ďolíčky v kůži vidíte na první pohled v jakémkoliv světle
  4. Celulitida je zjevně viditelná a doprovází ji nepříjemné bolesti a otoky

Pokud u sebe pozorujete poslední fázi, rozhodně okamžitě navštivte svého lékaře. Zde se jedná o vážné poškození kůže a je potřeba tento stav neprodleně konzultovat s odborníky!

Žijte zdravě – tím se Vaše celulitida zlepší!

Zdravá strava a změna jídelníčku Vám pomůže v boji s celulitidou i přebytečnými kily.

Zdravá strava a změna jídelníčku Vám pomůže v boji s celulitidou i přebytečnými kily.

Zdravý životní styl je nejlepším lékařem a to platí i v případě celulitidy. Zdravý jídelníček, dostatek pohybu a tekutin, dobrá nálada, dostatek spánku a abstinence kouření mohou celulitidu výrazně zlepšit, v mnoha případech i zcela vyléčit. Pokud celulitidu zatím nemáte, berte to jako perfektní prevenci do budoucna. Pokud tohle všechno dodržujete a celulitida nemizí, nejspíš se bude jednat o hormonální změnu. Berete antikoncepci? Zkuste ji změnit, nejlépe však zcela vysadit. Možná se budete divit, co všechno se změní, samozřejmě ve váš prospěch.

Přístrojové odstranění celulitidy vs. domácí péče

Začínáte boj s celulitidou? Připravte se, že to bude běh na dlouho trať, který bude vyžadovat důslednost, pravidelnost a především trpělivost. Nečekejte okamžité zázraky, ty se totiž nedostaví. Prvně vyzkoušejte domácí péči, která vyjde podstatně levněji než drahé profi procedury.

Změňte jídelníček. Jezte více česneku, cibule, slunečnicových semínek. Nebojte se chilli papriček a kajenského pepře, obojí Vám dokáže pomoci i při shazovaní přebytečných kil. Z babských rad je doporučován zázvor v podobě čaje.

Máte chuť na sladké? Dejte si ananas nebo papáju za syrova či v podobě mléčného koktejlu – použijte však kokosové mléko! A nezapomínejte ani na antioxidační skořici, kterou můžete dochutit jogurty, musli i vytoužené cappuccino.

Pokud Vám domácí péče nezabírá, nebo na to prostě nemáte čas, náladu ani nervy, můžete zkusit pomoc zkušených odborníků. Metod, které se zabývají odstraněním celulitidy, je opravdu mnoho. Počítejte však, že jedna návštěva salónu Vám stačit nebude. Odstranění celulitidy probíhá v rámci celé kůry. A taková kůra může mít klidně i 10 návštěv. Což Vám může docela dost nehezky provětrat peněženku.

Co můžete zkusit?

  • Ruční lymfatická masáž
  • Přístrojová lymfodrenáž
  • Kavitace
  • Karboxyterapie

Máte nějaké další osvědčení tipy? Podělte se s námi!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *