Oční linky, které vykouzlí uhrančivé kočičí oči!

Hned na začátek si však dáme trochu historie. Oční linky se objevily už ve starověkém Egyptě a Mezopotámii a to 10 000 let před naším letopočtem. Egypťané věřili, že je takové malování kolem očí ochrání před pouštním sluncem a větrem. Dalším důvodem bylo údajná ochrana před zlým okem, ale kdo ví, jak to tehdy doopravdy bylo, možná prostě chtěli docílit jen více uhrančivého pohledu. Vždyť samotná Kleopatra je zbožňovala a právě oční linky patří mezi její charakteristické rysy.

Koho by historie spojená s očními linkami zajímala víc, doporučuji navštívit web History of Cosmetics, kde je však potřeba znalost angličtiny.

V dnešní době patří oční linky mezi trend, který zbožňují ženy po celém světě. Milovala je Kleopatra, Marilyn Monroe, Amy Winehouse a možná, že je milujete i Vy. A pokud ne, je dosti pravděpodobné, že jen nevíte, jak na to.

Jaké existují druhy očních linek?

Ještě než se pustíme do praktického návodu, JAK oční linku vlastně namalovat. Měli bychom si zmínit, ČÍM je vlastně namalovat. Nabízí se hned několik možností, je tedy jen na Vás, kterou zvolíte. Možná bude potřeba vyzkoušet všechny, abyste zjistili, která z daných možností je pro vás tou nejpohodlnější.

První možností je klasická tužka na oči

Aplikace tužkou je snadná a rychlá. Nezapomeňte ji však perfektně ostrouhat!Tužka na oči musí být vždy perfektně ostrouhaná, jinak je manipulace docela obtížná a výsledek není tolik precizní.  Taky toho moc nevydrží, pokud se tedy nejedná o nějakou super voděodolnou.  Velkou výhodou je však její dostupnost, máme ji skoro všechny doma, takže není potřeba nějakého speciálního nákupu. Ocenit musíme i její měkký efekt, který docílíte lehkým rozmazáním štětečkem nebo vatovou tyčinkou.

Tip:

Eyeliner & Eye shadow Dermacol

Tužka na oči s pěnovým aplikátorem pro docílení „měkkého“ efektu – nabízí Dermacol.

 

 

 

Oční linky ve fixu se hodí pro začátečnice

Začínáte s očními linkami? Doporučujeme použít fix, na kterém zvládnete aplikaci levou zadní i bez tréninku. Fixy bývají však méně pigmentované, výsledek tedy není tolik dramatický a ani toho příliš moc nevydrží. Není však problém fixem namalovat dokonalý tvar a pak mu dodat sytější barvu pomocí černého stínu.

Tip:

Artdeco Fine Liner Sensitive

Tekuté oční linky ve fixu, které se hodí i pro ty nejcitlivější oči.

 

Naprostá klasika – tekuté oční linkyID-100172290

U tekutých linek je barva dokonale pigmentovaná a má velmi dobré krycí schopnosti. Kvalitní linky Vám s naprostým klidem vydrží klidně celý den, pokud jsou voděodolné, zvládnou i pot a trochu vody, takže se nemusíte bát, že se hned roztečou. Problém je však v jejich nanášení, které vyžaduje cvik a dostatečně pevnou ruku. Tekuté linky dostanete nejčastěji se štětečkem nebo takzvaným hrotem, který je dle mého názoru pohodlnější. V obou případech však nezapomeňte před nánášením otřít aplikátor od přebytečné barvy, které by mohla způsobit zbytečnou neplechu. Po namálování linek nezapomínejte ani na zaschnutí, které může být u některých typů poněkud delší.

Tip:

Essence Liquid Ink Eyeliner

Sytá barva, dlouhá výdrž a přívětivě nízká cena. Tyto skvělé linky koupíte například v DM drogerii,

 

A poslední možnost – gelové oční linky

Výborná pigmentace, konzistence a bezvadné krytí. D Pochválit musíme i jejich výdrž. Gelové linky většinou koupíte bez aplikátoru, je tedy potřeba dokoupit štěteček, což by někdo mohl považovat za nevýhodu. Kromě tohoto malého nedostatku, který se však dá snadno vyřešit, je považujeme za tu nejlepší možnost.

Tip:

Bobbi Brown Long-Wear Gel Eyeliner

Naprosto dokonalé oční linky, za které si však musíte trošku připlatit. Bobbi Brown však patří mezi profi uznávané značky, proto věřte, že se tato investice opravdu vyplatí.

 

Dost teorie – chce to praxi!

Nebojte, nečeká vás žádné zdlouhavé popisování toho správného postupu, které vám ve výsledku stejnako moc nepomůže. Věřím, že mnohem více oceníte rovnou video návod, díky kterému si ten správný postup lehce osvojíte.

 

Názornou ukázku i fajn povídaní můžete shlédnout u Lou.

http://youtu.be/-fe4-0di2uc

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *