Víte, co je to primer? Nutnost, kterou musíte mít!

Primer, v angličtině často nazývaný také jako base, znamená v překladu podkladová báze. Slyšela jste už o ní? Věřím, že určitě ano, jelikož v posledních letech o ní mluví takřka každý, kdo se nějak zabývá kosmetikou. Jedná se ve většině případech o čirou gelovou texturu, který se používá před aplikací make-upu a jejím úkolem je vylepšit a prodloužit celkové líčení.

Co všechno podkladová báze umí?

Ještě než se rozepíšeme o benefitech podkladové báze, musíme si ji rozlišit podle místa určení. Základní druh podkladové báze patří na obličej, dalším nejrozšířenějším druhem je primer pod oční stíny. Existují také primery pod řasenku či rtěnku, ty však nejsou tolik oblíbené ani rozšířené, proto se jim v dnešním článku nebudeme věnovat.

Podkladová báze pod make-up

Jak jste se již mohli přečíst, podkladová báze prodlužuje životnost vašeho líčení. Dále se perfektně postará o lehké nanášení make-upu, kdy i tuhé konzistence rozetřete jakoby nic. Primer nanášejte na vyčištěnou a krémem ošetřenou pleť. Ten vaši pleť ochrání a vyživí – tohle totiž primer neumí. Abyste docílili správného efektu, nechte krém vstřebat a zaschnout. Po zaschnutí krému tedy nanášejte primer a následně vámi vybraný make-up. Cítíte ten rozdíl? Neskutečný! I tuhé make-upy se nanášejí snadně a s naprostou lehkostí.

Dalším úkolem báze je zneviditelnit a vyplnit rozšířené póry, vrásky a další nerovnosti. Pleť tedy působí sjednoceně, vyhlazeně a zároveň zdravěji. Některé druhy mají speciální matující finiš, jiné zase pleť rozzáří a dodají projasňující lesk.

Nakonec nezapomeňte celé líčení přepudrovat fixačním pudrem. Díky kombinace primeru a pudru Vám líčení vydrží opravdu o poznání déle.

Tip redakce!                                                                                                                                                                      Začíná se Vám váš oblíbený make-up mírně drolit, jeho životnost však ještě nekončí a Vám je líto ho vyhodit? Smíchejte ho s podkladovou bází! Konzistence se opět promění v jemnou a vláčnou texturu.

Oční podkladové báze

Oční podkladová báze zajistí výdrž i lepší barvu očních stínů.

Oční podkladová báze zajistí výdrž i lepší barvu očních stínů.

Líčení očí je kapitola sama pro sebe, proto existují také speciální oční báze, které mají zaručit delší výdrž a také lepší pigmentaci barev a stínů. Velkou výhodou je i to, že se Vám přestanou tvořit nevzhledné nánosy zbytků barev a mastnosti v očních záhybech.

4 tipy na podkladové báze, které se nám osvědčily

  1. Dermacol Satin Make-Up Base, cena 169 Kč (10 ml)
  2. L´Oréal Paris Studio Secrets Professional, cena 389 Kč (15 ml)
  3. Artdeco Caviar Performance Base, cena 995 Kč (30 ml)
  4. Paese Eyeshadow Base pod oční stíny, cena 129 Kč (5 ml)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *