Chcete zářivý úsměv jako hollywoodské hvězdy?

Jste přesvědčení, že se o své zuby staráte dobře? Chodíte na pravidelné stomatologické prohlídky, zuby si čistíte kvalitním měkkým kartáčkem, krouživými pohyby a dvakrát denně? Nechybí Vám mezizubní kartáček ani zubní niť, ale přesto Vás trápí zažloutlý úsměv, který má do hollywoodské záře hodně daleko?

Základem je správná péče! Jak na to, vám poradí dentální hygienista

Kvalitní zubní kartáček vypadá úplně obyčejně.

Kvalitní zubní kartáček vypadá úplně obyčejně.

Pokud o správnosti péče pochybujete, hned na začátku vám doporučuji návštěvu dentálního hygienika. Ten vám perfektně vysvětlí jak se o chrup starat. Ukáže vám vhodnou techniku a pomůže vám vybrat správný zubní kartáček. Většina lidí totiž žije v domnění, že kvalitní zubní kartáček vypadá jako futuristický hi-tech nástroj. Tak nám ho totiž předvádí komerční reklamy v televizi. Opak je však pravdou. Nejlepší zubní kartáček je úplně obyčejný. Má husté a stejně střižené štětiny a především je velmi měkký – nesmí totiž jakkoliv poškozovat dásně. Doporučení dostanete taky v rámci mezizubního čištění, kdy vám hygienista poradí správnou velikost mezizubního kartáčku.

Doporučení redakce!                                                                                Zubní kartáček Curaprox Ultra Soft 5460

Sada mezizubních kartáčků G.U.M Trav-ler, různé rozměry

Správnou péči máte v malíčku, jak tedy zuby vybělit?

Ještě než se dostaneme k tomu podstatnému, musíme připomenout, že žluté zuby nejsou jen důsledkem špatné hygieny. Můžete to mít v genech anebo odstín vašich zubů ovlivňují další faktory – třeba kouření nebo pití kávy. Naštěstí všechno se dá řešit.

Bělení zubů za pomocí speciálního gelu

Na trhu existují nejrůznější bělící gely i celé sady, které můžete použít v pohodlí svého domova. Jsou poměrně spolehlivé a mají viditelné účinky, které dosahují vybělení až o několik odstínů. Nejčastější formou jsou gely se speciální násadou na horní i dolní zuby. Gel má za úkol odstranit pigmentaci, která se ukrývá na povrchu i pod povrchem zubní skloviny. Bělení je dosaženo pomocí aktivních látek, především pomocí koncentrovaného peroxidu.

Takovou bělící sadu nabízí například značka BlanX.

Kromě gelů s násadkami existují i jednoduché bělící pera nebo náplasti, které slibují vybělení až o 4 odstíny. Pokud máte příliš citlivé zuby, tyto metody se nedoporučují. Uvidíte však sami, jak budete peroxidovou kůru snášet.

Svěřte se do péče odborníka a získejte americký úsměv během hodiny!

Svěřte se do péče dentálního hygienika, on ví, jak na to!

Svěřte se do péče dentálního hygienika, on ví, jak na to!

Druhou možností je profesionální bělení zubů pomocí speciálního laseru. Jedná se o poměrně dost rychlou a efektivní proceduru, která funguje za pomocí speciálního aktivního gelu a výše zmíněného laseru. Ten působí jen na zuby, jelikož veškerý mezizubní prostor je zakrytý ochrannou vrstvou. Bělení se dělí na tři fáze, jedna trvá přibližně 10 až 15min dle potřeby a opakuje se třikrát.

Profesionální bělení zubů, je však o poněkud dražší záležitostí, proto si ho nemůže dovolit úplně každý. Bělení se bude časem vytrácet, avšak můžete ho udržovat právě pomocí gelu a bělících per.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *