Připravte se na jaro! Udělejte si detox!

Vyvolává ve vás slovo detox mírně nepříjemné pocity? Nemusíte se absolutně ničeho bát, nic není tak zlé, jak to na první pohled vypadá. Hlavně v případě detoxu. Jedná se o vnitřní očistu těla, která posílí Váš organizmus, imunitu a dodává Vám elán i energii do života. Nevěříte?

V rámci detoxu je důležité, abyste byla důsledná. Pokud chcete své tělo zbavit nejrůznějších škodlivin, musíte dát i nějakou oběť. Hlavně během zimních měsíců, kdy se jídelníček poměrně liší od toho, co jíme v létě, naše tělo dostává zabrat. Nevhodné stravování pak doplňuje ještě nedostatek pohybu a problém je na světě.  Nejenže se cítíte neustále unavení, ospalí a bez nálady, ale přibylo i nějaké to kilo na váze.

 

Zapomeňte na detoxikační pilulky, věřte přírodě!

Rozhodně se nespoléhejte na chemie a marketingové triky v podobě detoxikačních pilulek. Utratíte zbytečně peníze a navíc vás čeká takřka nulový účinek. Mnohem lépe uděláte, když budete věřit přírodě, kupříkladu obyčejné vodě a ovoci.

Ještě než s detoxem začnete, rozhodněte se, jak dlouho jej hodláte vydržet. Pokud tuto metodu zkoušíte poprvé, doporučuji jeden maximálně dva dny úplného půstu + týden zdravého stravování. Uvidíte, že to Vám pro začátek bude stačit. Až si vaše tělo na tento způsob odlišného stravování zvykne, můžete příště zkusit počet detoxikačních dnů zvyšovat.

Stravujte se zdravě, Vaše tělo Vám poděkuje!

Zkuste po dobu jednoho týdne vynechat alkohol, kávu, sladké nápoje, maso, vejce i mléko. Zapomeňte také na bílé pečivo, sladké pečivo, čokoládu a jiné sladkosti.

Salát a ovocná šťáva Vašemu tělu jedině prospějí!

Salát a ovocná šťáva Vašemu tělu jedině prospějí!

Namísto toho jezte ovoce, zeleninu, bílé jogurty, k obědu kupříkladu zeleninový vývar, rýžové nudle a kuskus. Jednoduše stravujte se střídmě a zdravě.
Pijte hodně čisté neperlivé vody, bylinkových čajů a také ovocných a zeleninových šťáv, které jsou pro detoxikaci opravdu ideální.  Nejvíce osvědčené jsou šťávy z červené řepy, mrkve nebo celeru.

Takto se stravujte po celý týden, pokud vydržíte o týden víc, nic se neděje. Vašemu tělu to jedině prospěje. Během jednoho týdne však zkuste úplný půst, kdy nebudete nic jíst. Pouze pít čistou vodu, bylinkové čaje nebo právě výše zmiňované ovocné šťávy.

Kromě zdravého stravování také nezapomínejte na dostatečný spánek, dobrou náladu a pobyt na čerstvém vzduchu. Zbavování škodlivých látek urychlí také saunování a relaxační medová masáž. Nechejte se tedy hýčkat a uvidíte, že po týdnu takového detoxu se budete cítit opravdu lépe. Zhubnete, naberete novou sílu a také se Vám zlepší pleť.

Po skončení detoxu nabíhejte na běžnou stravu zvolna. Tím, že se hned první den přecpete k prasknutí, si rozhodně nijak nepomůžete, ba právě naopak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *