Vybíráme tu nejlepší žehličku na vlasy!

Tento zázračný přístroj Vám může na hlavě vytvořit velmi efektní účes. Pokud si však nevyberete kvalitní žehličku nebo ji nesprávně použijete, můžete místo překrásné hřívy docílit zničených a spálených vlasů. Tak pozor na to! Kvalitní žehličku seženete i za rozumnou cenu, takže se nemusíte bát!

Při výběru se držte několika jednoduchých pravidel, která Vás dovedou k vašemu žehlícímu ideálu.

1. pravidlo – kvalitní materiál, žádný kov

Žehličky na vlasy s kovovým povrchem vás jistě zajmou svou velmi nízkou cenou. Nenechte se však zlákat! Kovové žehličky nejsou tolik šetrné k vlasům a navíc je ani nedokážou pořádně narovnat.  Teplota se po povrchu rozkládá nerovnoměrně, proto jsou některé části vlasu vystavovány většímu teplu a díky tomu nikdy nedocílíš toho správného efektu.

Proto si raději připlaťte pár stovek a hledejte žehličky s:

Co všechno by měla splňovat kvalitní žehlička na vlasy?

Co všechno by měla splňovat kvalitní žehlička na vlasy?

  • keramickým
  • turmalínovým
  • teflonovým
  • mramorovým povrchem
  • kombinace výše zmíněných materiálů

 

 

 

Turmalínový povrch

Turmalín patří mezi vzácné minerální látky, jelikož má skvělé ionizující a také infračervené schopnosti. Většinou se kombinuje společně s keramikou. K vlasům je velmi šetrný, prozařuje je červeným světlem, ionizuje a také rychle zahřívá. Vlasy vám nebudou elektrizovat ani krepatět, naopak zůstanou krásně hladké a lesklé.

Keramický povrch

Patří mezi nejpoužívanější a nejoblíbenější, často se jedná i o speciální kombinaci sklokeramiky. S žehličkou s keramickým povrchem se vám bude lehce a jednoduše manipulovat, keramika po vlasech krásně klouže a nezadrhává se. I žehlička tohoto typu může mít ionizační efekt, který se postará o to, aby vám vlasy neelektrizovaly.

Teflonový povrch

Víte, jak fungují teflonové pánve? Prostě se na ně nic nepřipaluje. A stejně je tomu tak i žehličky na vlasy. Během žehlení totiž používáte nejrůznější stylingové přípravky, které se potom mohou na povrch nalepit a vysokou teplotou doslova přiškvařit. Pokud je neodstraníte hned, už se jich nejspíš jen tak nezbavíte. Tento problém však řeší právě teflon, díky kterému zůstane žehlící plocha vždy čistá.

Mramorový povrch

Mramorový povrch se dokonale postará o tepelnou ochranu vaší hřívy, takže se nemusíte bát poškození způsobené vysokou teplotou, která při žehlení vzniká. Na trhu najdete často kombinaci mramoru a keramiky.

 

2. pravidlo – regulace teploty

Kvalitní žehličce na vlasy by neměla chybět možnost regulace teploty. Každá žena má odlišný typ vlasů a proto potřebuji pro jejich styling i jinou teplotu. Jemné a slabé vlásky, které nejsou příliš zvlněně, si vystačí s teplotou mnohem nižší, než silně kudrnaté vlasy. Proto si vždy teplotu regulujte dle typu vašich vlasů.

Jemné a oslabené vlasy: 120°C – 160°C, ideál okolo 140°C

Normální i barvené vlasy: 160°C – 180°C

Husté, nepoddajně, silně zvlněné a kudrnaté: 180°C – 230°C

 

Speciální funkce, které mohou usnadnit práci s žehlením

Moderní žehličky mají i spoustu vychytávek a inovací, díky kterým je žehlení vlasů pohodlnější a příjemnější. Musíme zmínit například rychlost zahřívání, to je parametr, který při výběru sledujte stejně jako jiné. Nahřívá se Vámi vybraná žehlička moc dlouho? Vyberte jinou! Není nic horšího, když pospícháte a potřebujete si v rychlosti přežehlit vlasy. Bohužel vás však zdržuje pomalé zahřívání. Optimální doba je do 60 sekund, najdou se však žehličky, které to zvládnou v cuku letu za 30 sekund.

Majitelky hustých a kudrnatých vlasů jistě ocení možnost žehlit za mokra. Ušetří tak spoustu času i práce. Na mokré žehlení však potřebujete žehličku, která touto speciální funkcí oplývá, rozhodně to nezkoušejte s klasickým modelem!

 

Tipy na nákup!

A nakonec přidáme pár tipů pro inspiraci. J

Kvalitní žehličky nabízí například značka Rowenta.

Podle recenzí a ohlasů se osvědčila také značka Remington, která se zabývá výhradně stylingem a úpravou vlasů. Žehličky Remington si můžete prohlédnout třeba ZDE.

Horkým tipem naší redakce je však francouzská značka BaByLiss Paris. Patří mezi jedničky na evropském trhu a jedná se opravdového specialistu v péči o vlasy.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *