O pokožku musíme pečovat i po opalování!

Po každém slunění, ať už na sluníčku nebo v soláriu, bychom měli věnovat pokožce zvýšenou péči.  O tom jak se správně opalovat, jaký jste fototyp a jaký použít UV faktor se dočtete v našem opalovacím článku, který najdete přímo tady.  Ovšem vybavit se opalovacími krémy nestačí. Do vašeho slunného kosmetického arsenálu byste měli pořídit i vhodnou poopalovací péči.

Díky vhodným přípravkům si nejen opalování hezky udržíte, ale především zregenerujete pokožku, která po slunění dostala pořádně zabrat. A navíc se bude hodit i nějaká ta první pomoc při spálení.

Kdy přípravky po opalování používat?

Tak to nezapomínejte na kvalitní pokrývku hlavy ani citlivou péči po opalování!

Tak to nezapomínejte na kvalitní pokrývku hlavy ani citlivou péči po opalování!

Hned jak se vrátite ze skuníčka, dejte si sprchu. Zbavíte tak pokožku zbytků písku a především filmu, který vytvořila mořská nebo chlórová vod z bazénu. Osprchujte se, pokožku však nijak silně nedrhněte! Použijte svůj oblíbený sprchový gel, případně si můžete pořídit nějaký speciální hydratační sprcháč. Se skvělou novinkou teď přišla Nivea, která nabízí 2v1 produkt. Tedy sprchový gel i mléko. V jejich nabídce najdete tedy i speciální mléko po opalování do sprchy.

Pokud si chcete opálení co nejvíc udržet, vyzkoušejte Bourjois Sweet Summer sprchový olej s betakarotenem, který se o to postará.

Po sprše pokožku lehce osušte, opět nijak nedrhněte ručníkem, mohli byste jí leda tak ještě víc uškodit. A poté mazejte, hydratujte a opět mazejte! Teď už je jen na vás jaký přípravek zvolíte.

Hydratační mléko po opalování, krém nebo gel?

Asi nejrozšířenější a nejoblíbenější formou péče jsou hydratační mléka po opalování. Najdete je v každé lékarně, v každé drogerii… prostě všude. Které však stojí za to koupit?

Za příjemnou cenu například Dermacol After Sun hydratační mléko po opalování. Příjemné a ne příliš umaštěné je také hydratační mléko Garnier Ambre Solaire, které obsahuje i zklidňující aloe vera.

Další možností je použít krém po opalování. Ten je zpravidla hutnější než mléko a jeho aplikace zabere o něco více času. Levnější variantu nabízí například Avon se svým Sun after sun vyživujícím tělovým krémem. Pokud vám nevadí připlatit si nějakou tu korunu, určitě zkuste protivráskový krém po opalování od Matis.

Poslední alternativou jsou gely. Ty jsou skvělé v tom, že většinou obsahují chladivou složku, která po horkém dnu opravdu bodne. Pokožku nádherně zklidní a zregeneruje. Hodí se i pro lehce spálenou pokožku, kdy může fungovat jako první pomoc. Za zmínku určitě stojí gel po opalování od Eucerin, který je určený pro citlivou pokožku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *