Domácí barvení vlasů

Nákup barvy na vlasy

Vždy si při nákupu barvy na vlasy zkontrolujte datum spotřeby. Prošlý přípravek může podráždit pokožku hlavy či vyvolat alergickou reakci. Pokud se barvíte poprvé, je lepší zvolit podobný odstín vašemu přírodnímu odstínu. Pro dlouhodobý efekt volte permanentní přípravky, čili kombinaci peroxidu a amoniaku. Pro dočasný efekt zvolte přípravky označené jako barvící šampony či semipermanentní barvy, které vydrží přibližně na 12 mytí. Tyto šampóny jsou také vhodné pro oživení stávajícího odstínu.

Před barvením

Vlasy by před barevením neměly být čerstvě umyté ale ani příliš mastné. Ideální barvení je tak den po umytí vlasů. Před samotnou aplikací si důkladně prostudujte instrukce na obalu barvy na vlasy. Kromě samotné barvy budete potřebovat aplikační štětec a rukavice, které ochrání ruce před chemií. Před začátkem barvení si nezapomeňte namazat oblast kolem vlasové linie. Použijte mastný krém či vazelínu. Vyhnete se tak nechtěnému zabarvení pokožky hlavy.

Průběh barvení

Kadeřnice Vám vlasy také pečlivě umyje, proto tento krok rozhodně nepodceňujte a vymyjte barvu opravdu důkladně.

Kadeřnice Vám vlasy také pečlivě umyje, proto tento krok rozhodně nepodceňujte a vymyjte barvu opravdu důkladně.

Suché vlasy rozčešte a při nanášení barvy je rozdělujte do menších sekcí. Barvu nanášejte od pěšinky ke konečkům a důkladně ji roztírejte. Barvu nejdříve nanášejte vzadu nad krkem a postupujte směrem dopředu. Pokud potřebujete dobarvit pouze odrosty, nanášejte barvu pouze ke kořínkům, na délce vlasů ji nechte působit jen posledních 10 minut, aby byl odstín barvy rovnoměrný. Pro efekt přirozeného melíru naneste barvu pouze na pár pramenů, a to zejména kolem obličeje. Zde by barva neměla působit déle než 5 minut. Barvení vlasů není vůbec složité, pokud dobře víte, jak na to.

Poslední krok: nezapomeňte vlasy pořádné umýt!

Po uplynutí doporučené doby působení vlasy jemně namočte, promasírujte je s barvou a opláchněte. Poté je umyjte šamponem pro barvené vlasy a opakujte tak dlouho, dokud vymytá voda nebude úplně čistá. Následně použijte kondicionér, který by měl působit cca 5 minut. Vaše vlasy přeci jen dostaly určítý zásah a je třeba je trochu zregenerovat. Na závěr opláchněte vlasy studenou vodou. Aby vám barva vydržela co nejdéle, nemyjte si vlasy po barvení minimálně 48 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *