Opalujte se zdravě a s mírou! Aneb jaké opalovací krémy pořídit?

S příchodem prvního sluníčka se nás opět začnou valit reklamy plné úžasných opalovacích krémů. Televizní reklamy slibující neskutečné výsledky, internetové bannery pobízející k výhodnému nákupu a obrázkové reklamy v časopisech. To všechno je moc hezké, ovšem víte, kdy rozpoznat fikaný marketingový tah a kdy se jedná o opravdu kvalitní výrobek?

Zdravé opalování…

Zdravé opalování neexistuje. Alespoň tak, by to řekl váš kožní lékař. Jenže v tom případě bychom vůbec  nesměli na sluníčko a to přeci opravdu nejde. Je jasné, že několikahodinové škvaření na přímem slunci vám opravdu neprospěje. Ale pokud použijete dobrý krém s vysokým faktorem a nestrávíte na sluníčku celý den, nic se vám nemůže stát.

Ještě před tím, než začnete vybírat opalovací krém, měli byste znát svůj fototyp. K odhalení toho vašeho, vám poslouží následující jednoduchý přehled:
FOTOTYP 1 jste v případě že:

Máte velmi světlou až porcelánovou pleť, blond až rezavé vlasy, spoustu roztomilých pih nejen na obličeji a modré oči nebo zeleno či. Na sluníčku se spálíte do červena a hnědý odstín kůže ne a ne přijít. Je tedy prakticky nemožné se opálit. Raději použijte samoopalovací krém!

FOTOTYP 2 jste v případě že:

Vaše pleť je světlá, ale o něco tmavší než fototyp 1. Odstín vlasů blond až těmně blonda oči máte většinou modré, zelené, případně šedé. Stejně jako fototyp 1 se opalujete do červena, ale narozdíl od něj zhnědnete.

Spálíte se za 10-20 minut.

FOTOTYP 3 jste v případě že:

Máte lehce hnědý odstín pleti a stejně tomu tak je i v případě vlasů a očí, které jsou tmavě blond až hnědé.  Málokdy se spálíte, a když už, tak jen velmi mírně. Opalujete se prakticky lehce a především rychle.

Spálíte se za 20-30 minut.

FOTOTYP 4 jste v případě že:

Jste tmavším typem. Kůže, vlasy i oči jsou většinou tmavě hnědé až černé. Opalujete se velmi rychle a krásná hnědá kůže vám vydrží opravdu dlouho.

Spálíte se za 40 min.

 

Jaký tedy zvolit ochranný faktor? První číselný údaj značí ochranný  faktor pro naše podnebí, ten druhý zvolte na dovolenou do slunnějších zemí, než je Česká republika.

Fototyp 1 Prvních 5 dní 16 30
Následující dny 12 20
Fototyp 2 Prvních 5 dní 12 20
Následující dny 10 16
Fototyp 3 Prvních 5 dní 10 16
Následující dny 6 10
Fototyp 4 Prvních 5 dní 6 10
Následující dny 4 6

 

3 nejlepší opalovací krémy, které Vás ochrání

A teď už tedy ke konkrétním přípravkům.  Představíme si tři výrobky, na které se můžete 100% spolehnout.

Avéne Sun High Protection  – krém na opalování

Tento opalovací krém, který má i UVA filtr testoval prof. MUDr Petr Arenberger, který je přednostou Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Na video test, který připravila TN.CZ se můžete podívat zde. Ochranný faktor u tohoto krému je 30, ale Avéne nabízí nižší i vyšší faktory. Má příjemnou vůni, dobře se roztírá a lehce se nanáší díky sprejovému provedení.

La Roche-Posay Anthelios Dermo Kids – mléko na opalování

Mléko na opalování od La Roche-Posay testoval časopis TEST, který produkt ohodnotil známkou 1,9. Výrobek je určený pro děti, ale velkou oblibu získal i u dospělých. Anthelios má dobrou UVB i UVA ochranu, lehce se roztírá a nezanáchává na těle žádné bíle stopy, tak jak to umí něktěré krémy umí. Navíc je odolný proti vodě, takže se nemusíte mazat po každém koupaní.

Piz Buin Tan and Protect  – mléko na opalování urychlující opalování

Značka PIZ BUIN patří několik desítek let mezi odborníky na opálování, proto jsme ji v tomto článku nemohli opomenout. Toto mléko na opalování vás perfektně ochrání před UVA i UVB zářením a speciální technologie obsažené ve složení se postarají o 2x rychlejší proces opalování. Hydratace a výživa pro vaši pleť je samozřejmá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *