,,Mou nejtěžší rolí v životě je dospět,“ řekla Elizabeth Taylor

Myslím, že dokonalé štestí může člověk poznat jen tehdy, když poznal největší bolest. Tento výrok vynesla uznávaná herečka Elizabeth Taylor. A měla k němu důvod…

Elizabeth Rosemond Taylor. Herečka, pocházející z londýnského předměstí Hampstead, svým vzrůstem sice nikdy nepředstavovala vysokou výraznou ženu, ale měla něco v sobě. Něco, díky čemu si získala uznané postavení mezi hollywoodskými herečkami stříbrného plátna.

Kde se v Elizabeth brala ta touha a výdrž stát se herečkou? Její astrologické znamení se nese v duchu soucitu, obětavosti, přizpůsobivosti a fantazie. Ne každý dává na přímou charakteristiku jednotlivých znamení, ale Elizabeth je zajímavým příkladem, který potvrzuje hned několik faktů. Romantičnost, tajemnost, citlivost a něžnost. Fakta, která Elizabeth vystihují. Narodila se ke konci února, kdy se zvěrokruh nese v Rybách. Ty mají v sobě skrytý především kreativní talent. Díky tomu jsou pomalu přitahovány do uměleckých profesí. Sama Elizabeth byla duchovně založená, její práce musela být vždy smysluplná. Ale každá hvězdná stránka má svou stinnou. Říká se, že Ryby mívají únikové tendence k alkoholu a lékům. To nasvědčuje i samotné Elizabeth, která své psychické potíže řešila velkým množstvím léků a popíjením alkoholu. Kvůli postupnému užívání uklidňujících léčiv vedly její potíže až k drogové závislosti.

Své dětství strávila v Anglii. Kreativitu a cit umění měla v rodině. Otec si otevřel výstavní galerii a matka se musela vzdát dráhy divadelní herečky. To Elizabeth ovlivnilo víc, než sama chtěla. A stala se herečkou, která jako jediná dostala milion dolarů za film. Takovou částku nedostala ani Marilyn Monroe či Audrey Hepburn.

Elizabeth Taylor, vintage, and 50s image

Elizabeth byla ikonou 50.let. Zdroj fotky: Weheartit.com

Elizabeth ale nebyla proslavena jenom díky svým filmovým rolím, ale také u ní převládal velice bouřlivý promiskuitní život, který skončil osmi svatbami. Poprvé se vdala v roce 1950 za Conrada Hiltona, manželství vydrželo rok. Druhé manželství vydrželo pět let. Třetí manželství skončilo kvůli smrtelné havárii letadla, kdy její manžel zemřel. Nejdelší manželství bylo s hercem Richardem Burtonem, vydrželo deset let.

Je až překvapující, že se dožila úctyhodného věku sedmdesáti devíti let. Kromě závislosti na prášcích a alkoholu trpěla osteoporózou, několika silnými zápaly plic či skoliózou. Kvůli ní musela být ke konci svého života upoutána na invalidní vozík.

,, Mohu být spokojená pouze s mužem, který je tak trochu blázen. Mou nejtěžší rolí v životě je dospět,” dodala Taylor rok před svou smrtí, kdy měla v plánu devátou svatbu s mužem Jasonem Wintersem, který byl o devětadvacet let mladší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *