Knihy, filmy, divadelní inscenace. 10 tipů, které musíte vidět!

Nevíte, kterou knihou vyplnit prázdnou chvíli? Na kterou divadelní inscenaci zajít či jaký film si pustit? Připravili jsme si pro vás dohromady deset tipů, které by vás mohly zaujmout.

Proměna – autor: Franz Kafka

Hlavní myšlenkou díla je přeměna člověka ve hmyz a jeho následující vývoj vztahu rodiny k tomuto stvoření. Objevuje se zde i narážka na lidskou nevšímavost.

Petr a Lucie – autor: Romain Rolland

Tragický příběh dvou milenců během I .světové války. Poselstvím příběhu je zachycení nesmyslnosti války a vyobrazení kontrastu společenských vrstev.

Romeo, Julie a tma: autor: Jan Otčenášek

Něžný milostný příběh dvou mladých lidí uprostřed II. světové války. Hlavním znakem je poukázání na protest proti fašismu, varování autora před válkou a jejím hrozným dopadem na osudy dvou zamilovaných mladých lidí, dusného prostředí války, heydrichiádou, sebeobětováním a nešťastnou láskou.

Farma zvířat – autor: George Orwell

Příběh o kritice komunistického režimu a Sovětského svazu. Zachycení toho, jak jsou lidé pro svůj úspěch udělat vše a jsou schopni nabýt svůj majetek doslova přes mrtvoly.

Petrolejové lampy – autor: Jaroslav Havlíček

Přelom městské slečny z bohaté vrstvy v těžce pracující a oddanou ženu v domácnosti, která se stará o psychicky nemocného manžela, který ji psychicky týrá.

Střed se hroutí zevnitř – autor: Elyn Saksová

Příběh o ženě, která bojuje s těžkou duševní chorobou – schizofrenií. Svůj boj se snaží podat v optimistickém světle a přesvědčit čtenáře, že i s duševní chorobou se dá vystudovat vysoká škola a uplatnit se v justici, konkrétně v oboru práv duševně nemocných.

Tajemný let – režie: Robert Schwentke, rok: 2005

Příběh o ženě a dceři, která jí je unesena v letadle mužem. Ten se s ženou spojí a společně ji v uzavřeném prostoru hledají. V závěru jí oznámí, že ji unesl sám. Příběh zachycuje emoce, hysterii, mateřský pud a lidskou lhostejnost.

Lucy – režie: Luc Besson, rok: 2014

Příběh o ženě, do které ji japonská mafie voperovala silně syntetickou drogu, kterou má propašovat do Evropy. V letadle se jí balíček protrhne a látka se začne pomalu vstřebávat. Díky tomu začne využívat celých 100 % mozkové kapacity.

Exmanželka za odměnu – režie: Andy Tennat, rok: 2010

Lovec lidí má za úkol chytit svou exmanželku a dát ji zavřít. Nakonec se do sebe opět zamilují a skončí ve věznici společně.

Hvězdné manýry – režie: Roman Štolpa

Fraška z roku 1942 odehraná v hotelu Palm Beach, kde se potkají v tváří tvář dvě pěvecké hvězdy, které se nenávidí. Hlavním úkolem jejich týmu je zamezit, aby se potkaly. Nakonec tomu není tak, jak by mělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *