Chyprové vůně – znáte je?

Chypre. Pokud občas sem tam nakoupíte nějakou vůni, určitě jste si všimli i různých typů včetně názvu chypre. Jedná se o klasické vůně, které světlo světla spatřily v roce 1917. Tenkrát se o to postaral Francoise Coty, který zkusil zkombinovat větvičník s labdonem a mošusem. Tak vznikla vůně s ostrým zajímavým podtónem. Postupně se však zjistilo, že větvičník je poměrně silným alergenem, a tak vznikly další moderní chyprové vůně bez větvičníku. Také se vyznačují poctivou a dlouhou výdrží.

Které chyprové vůně známe? 

Zdroj fotky: Weheartit.com

Možná jste o tom ani nevěděli, ale takovou chypre vůní je například parfémovaná voda Cartier La Panthere. Má velice bohaté a zajímavé složení: anýz, bergamot, jahoda, rebarbora, sušené ovoce, gardénie, hruška, květ pomerančovníku, růže, ylang-ylang, kůže, mech, pačuli a pižmo. Parfém je určen pro ty ženy, které se rády vyjadřují svobodně. La Panthere je zkrátka symbolem elegance a nezávislosti. Na parfém (sedmdesát pět mililitrů) aktuálně probíhá šedesáti tří procentní sleva, cena po slevě je jeden tisíc tři sta třicet devět korun českých.

Další chypre vůní je Chloé L´Eau de Chloé. Svěžest, spontánnost, elegance. Tři substantiva, která vyjadřují osobnost této vůně. Opět se jedná o vůni zcela bohatou na ingredience – bergamot, broskev, citron, grep, fialka, frézie, jasmín, konvalinka, magnólie, pivoňka, růže, bílé pižmo, cedr, dubových mech, jantar, labdanum, pačuli a aldehydy – právě aldehydy jsou základem velmi známého parfému Chanel No.5Na vůni (sto mililitrů) aktuálně probíhá čtyřiceti procentní sleva, cena po slevě je jeden tisíc dvě stě devadesát devět korun českých.

Další chypre vůněmi jsou Calvin Klein Euphoria či Armani Si.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *