5 tipů pro suché vlasy – 1.díl

Máte suché vlasy a chcete se jich zbavit? Sepsala jsem pro Vás 5 osvědčených tipů, které Vaše vlasy ozdraví a dodají jim potřebný lesk! Abych Vás však příliš neunavila zdlouhavým čtením, rozdělila jsem článek na 2 díly. Přestože je tipů pouze 5, chci se každému z nich věnovat trochu detailněji.

Pokud chcete mít krásné a zdravé vlasy plné lesku, věnujte jim dostatečnou a kvalitní péči!

Pokud chcete mít krásné a zdravé vlasy plné lesku, věnujte jim dostatečnou a kvalitní péči!

 

Dokonalé vlasy má snad málokdo. Někomu se mastí, jinému krepatí, někdo je má jako hřebíky… a vy je máte suché, bohužel. Ptáte se proč zrovna vy? Možná, že jste suché vlasy prostě zdědila geneticky – v tom případě se s tím prostě musíte smířit. Dalším důvodem může být například suchá pokožka hlavy, díky čemuž se nevytváří dostatečné množství kožního mazu. Je taky dosti možné, že za to může časté a drastické odbarvování či nevhodná a nedostatečná péče o vlasy. Zabijákem lesklých a zdravých vlasů je také nadměrný stres, špatný jídelníček a celkově nevhodná životospráva.

 

Ještě než Vám prozradím těch 5 zaručených tipů. Pojďme si stručně suché vlasy diagnostikovat. Jsou dehydratované a právě kvůli nedostatku vlhkosti je narušena střední vláknitá část vlasu a tím pádem jsou Vaše vlasy velmi křehké, zesláblé, lámou se a velmi často dochází také k třepení konečků.

 

 

Tip číslo 1 –  Jak suché vlasy umývat a sušit?

Abychom suchým vlasům ještě více neškodily, musíme se zaměřit na správnou péči, která začíná právě umýváním. Rozhodně zapomeňte na každodenní mytí, tím si jenom uškodíte. Svou hřívu totiž zbavujete potřebných ochranných lipidů a to přeci nechcete! Co se týče vody, nikdy vlasy neumývejte horkou vodou. Správnou teplotu se musíte naučit vychytat – je to něco mezi vlažnou a mírně teplou.  Na závěr zkuste otočit kohoutek opačným směrem a chvilku vlasy i pokožku hlavy otužujte proudem studené vody. Docílíte vyššího lesku i uhlazenosti.

Umývání suchých vlasů

Víte, jak správně umývat suché vlasy?

 

Kapitola sama pro sebe je sušení vlasů. Právě to je totiž nejčastější chybou. Po umytí vlasy jemně zabalte do ručníku a nechte je přirozeně schnout. Že jste zvyklá je ždímat a trápit ručníkem? Tak na to zapomeňte! Nechte je volně uschnout, tím jim prospějete nejvíce. Nerozčesávejte je za mokra, tím si také uškodíte.

Pokud Vás však tlačí čas nebo si jednoduše nemůžete fénování odpustit, nezapomínejte na regulaci teploty. Doporučuji fénovat nejlépe studeným vzduchem. Vysoká teplota fénu dokáže vlasy perfektně poničit, proto si to opravdu hlídejte.

Vyplatí se koupit novější fén, který už bude disponovat vhodnou regulací teploty. Hodí se taky ionizační kartáč, který má na sobě oranžový pruh. Pokud je teplota při fénování příliš vysoká, pruh zežloutne a vy okamžitě víte, že je potřeba teplotu snížit. Jednoduché ale praktické, že?

Co tedy koupit?

Například fén od oblíbené značky Babyliss (http://www.babyliss.cz). Má 6 stupňů rychlosti a teploty a lehce zvládá i studený vzduch.

 

Tip číslo 2 – Kvalitní přípravky jsou základ správné péče!

Vybíráte vhodné přípravky a nevíte si rady? Neexperimentujte a zvolte šampóny určené na suché a lámavé vlasy. Pomocníkem by mohli být také silikony, o kterých se však již dlouho vedou nejrůznější diskuze, zda jsou prospěšné či nikoliv. Vlas je silikonem obalen, díky čemuž zesílí a lépe se rozčesává. Navíc silikony zabraňují ztrátě vlhkosti. To zní docela, dobře ne?

Pokud Vás silikony zajímají, rozhodně doporučuji přečíst nějaké články. Velmi hezky a detailně zpracovaný článek najdete na webu dlouhevlasy.cz  – článek najdete přímo ZDE.

 

Jak by měl tedy vypadat arzenál Vašich kosmetických přípravků na vlasy?

  • Šampón
  • Balzám
  • Sérum
  • Maska
  • + doplňující péče (kůry, zábaly, oleje)

 

Je však velmi těžké doporučit konkrétní přípravky. Každému vyhovuje něco jiného a málo lidí se shodne. To co pomůže mě, může Vám uškodit, však to znáte. Proto zkoušejte a hledejte to, co Vám bude nejvíce vyhovovat. Jakmile se Vám to podaří, nezůstávejte však u svých TOP produktů příliš dlouho. Dejte si po nějaké době pauzu a zkoušejte něco nového, prostě přípravky střídejte. Vaše vlasy by si totiž na oblíbenou kosmetiku zvykly a po nějaké době by se ztratil veškerý pozitivní účinek.

 

A zde malá inspirace v podobně osvědčených přípravků.

Levná varianta: Balea Professional řada Repair (koupíte v DM drogerii)

Zlatý střed: Gliss Kur řada Ultimate Repair nebo Ultimate Oil Elixir  (každá drogerie)

Luxusní záležitost:  Redken řada Extreme Deep Fuel (například na Notino.cz)

 

Tak a máme za sebou první dva tipy. V dalším díle bychom se blíže podívali na vychytávky, které si můžete připravit doma. Ano, řeč je o domácích zábalech a maskách. Taky si povíme něco o péči zevnitř a uděláme si závěrečné resumé toho, co opravdu pomáhá nebo naopak škodí… nechejte se však překvapit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *