Víte, jak se starat o svou pleť během zimních měsíců?

Ačkoliv letošní mrazy ještě pořádně neudeřily, měli bychom pleti během těchto měsíců věnovat speciální péči. Jak tedy co nejlépe zvládnout silné mrazy, studený vítr, sluníčko ale i neustálé střídání teplot, které je pro toto roční období typické?
Vše se dozvíte v následujícím článku!

Váš největší nepřítel – suché mrazy

Díky klesajícím teplotám se snižuje také vlhkost vzduchu a právě díky tomu, trpí většina z nás na suchou pleť obličeje i pokožku těla, což se týká především rukou. Suché mrazy tedy okrádají naši jindy vláčnou kůži o její vlhkost, mazové žlázy přestanou produkovat tolik kožního mazu jako obvykle a díky tomu je pleť mnohem náchylnější k poškození. Suché a popraskané rty, šupinky ve tvářích a nepříjemně suché ruce – jistě to moc dobře znáte. Jak se tomu tedy obloukem vyhnout? Mazáním, mazáním, mazáním, peelingem a pak ještě jednou mazáním. Jednoduchá avšak nejosvědčenější rada.

Suché ruce Péče o ruce

Noste s sebou krémy na ruce a mazejte je kdykoliv to bude jen možné.  Volte mastnější a hutnější krémy, s vyšším obsahem glycerinu, který dodá Vaší pokožce požadovanou vlhkost. Dívejte se také po obsahu včelího vosku, bambuckého másla nebo třeba heřmánku.

Vašim ručkám však dopřávejte i domácí péči, díky které se lépe zbavíte nepříjemně suché až popraskané pokožky.  Před spaním si namažte ruce silnější vrstvou vazelíny a schovejte je do bavlněných rukavic. Hned ráno uvidíte zlepšení!

 

TIP!

Velmi oblíbeným a především osvědčeným tipem je neparfemovaný krém na ruce od Neutrogeny. Pokud trpíte ekzémem, doporučuji vyzkoušet Lipobase krém. A také nezapomínejte nosit rukavice!

 

Suchá pleť obličeje

Nikdo nechce mít suchý a šupinatý obličej. Proto je potřeba věnovat pleti intenzivní a pravidelnou péči.  V zimě je tedy každodenní hydratace a výživa na prvním místě!

Péče o pleť v zimě

Dostatečná péče, výživa i ochrana pleti je v zimě nutností!

Pakliže se chystáte do hor anebo bydlíte v místech, kde řádí opravdu silné mrazy, volte kvalitní zimní ochranné krémy s vysokým UV faktorem.

 

Make-up jako ochránce Vaší pleti? Ano!

Krémy však nejsou jediným bojovníkem proti suché pleti. Pomoct si můžete také make-upem! Průpovídky Vašich kamarádek o tom, že make-upy ucpávají póry, jsou zastaralé. Moderní složení výrobků tento nešvar prostě nedovolí. Ba naopak, v zimě bude s pomocí make-upu Vaše pleť dokonale chráněná. A co se týče textury, na zimu je ideální volbou ta krémová. Takže prohledejte kosmetický kufřík a lehký letní fluid nahraďte nějakým krémovějším!

TIP!

Udělejte pro svou pokožku maximum. Dejte si relaxační vanu s přírodním peelingem z cukru, poté namažte celé tělo bambuckým máslem či nějakým výživným olejem, jako je například ylang-ylang. Péči dopřejte také rtům, pomocí medového scrubu a silné vrstvy jeleního loje.

A co vy? Máte nějakou osvědčenou radu či tip, který pomáhá zvítězit nad suchou pokožkou? Podělte se s ostatníma dole v diskuzi. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *