Vybíráme nový fén na vlasy!

V případě, že si hodláte pořídit nový vysoušeč vlasů, jistě oceníte pár rad, které vám celý nákup usnadní. Ukážeme vám, na co je dobré se při výběru zaměřit a čemu se raději velkým obloukem vyhnout.

Hlavní kritérium – vysoký příkon!

Vysoký příkon (kdo nedával v hodinách fyziky pozor, google poradí) je nejdůležitějším požadavkem na Váš nový fén. Pokud nechcete strávit dvě hodiny vysoušením vlasů a poté se ještě hodinu věnovat úpravě, protože se vám zdá hříva příliš vysušená, doporučujeme číst pozorně. Příkon fénu by měl být 2000 W a více.  Ptáte se proč? Dův je jednoduchý. Čím většíp příkon, tím kratší doba fénování a tím pádem menší zátěž pro vaše vlasy. Velmi jednoduchá a účinná rovnice.

Tip:                                                                                                                                                                                   Pokud máte krátké vlasy, zvládnete fénování i s menším výkonem než je 2000 W.

Kvalitnímu fénu by nemělo chybět více rychlostí a teplot fenování

Nikdy nedržte fén v těsné blízkosti hlavy, při horké teplotě si můžete spálit i pokožku!!

Nikdy nedržte fén v těsné blízkosti hlavy, při horké teplotě si můžete spálit i pokožku!!

Kromě příkonu se zaměřte i na další důležité funkce, které vám celý proces vysoušení usnadní. Zvláště pokud máte jemné vlasy, je to pro Vás naprostou nutností. Kvalitní fén má minimálně dvě rychlosti  a stejně je tomu tak i teploty (studený, teplý vzduch).

Ty nejlepší a nejkvalitnější produkty pak mohou mít na výběr až z 6 možností.

Speciální funkce v podobě iontů, turmalínů a jiných vychytávek

V dnešní době mají fény na vlasy nejrůznější hi-tech vychytávky, o kterých jsme si ještě několik let zpátky mohli nechat zdát. Nebo lépe řečeno, ani jsme nevěděli, že něco takového existuje. Ale zvládly jsme si fénovat vlasy i tak. Záleží tedy pouze na vašich preferencích, zda zvolíte kvalitní základní provedení nebo vyzkoušíte něco zcela nového.

Ionizace

Proces, který díky rozkladu kapek na ještě menší kapky urychluje vysoušení vlasů. Zároveň však hydratuje vaše vlasové váčky, čímž dochází k jistému uhlazovacímu efektu. Pokud trpíte na krepatění a elektrizování vlasů statickým nábojem, je ionizační funkce skvělou volbou.

Keramika a turmalín

Čekali jste tuhle kombinaci spíše u žehliček? Pokud čtete pravidelně, jistě jste na tento povrchový materiál narazily právě v článku o žehličkách na vlasy. Kdo netuší oč jde, může si ho přečíst zde. V případě fénu se mřížka postará o šetrnější vysoušení díky rovnoměrnému rozložení tepla.

Další možnosti

Už víte, jak vybrat ten správný fén?

Už víte, jak vybrat ten správný fén?

Moderní fény mají spoustu dalších funkcí, které jsou však možná i zbytečné. Super turbo fénování a podobné vychytávky možná využijete, rozhodně by to však neměly být hlavní parametry při rozhodování. Vždy se prvně dívejte po příkonu, poté na rychlost a teplotu a až v poslední řadě na další funkce.

3 tipy na kvalitní fén na vlasy

  1. Babyliss Pro Dryers Bambino 5510E, 709 Kč
  2. Babyliss Pro Dryers SL ionic, 1052 Kč
  3. Parlux 2800 Professional, 2099 Kč

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *