VÍTE, JAK SPRÁVĚ PEČOVAT O SVOU ÚSTNÍ DUTINU?

Víte, jak správně pečovat o svou ústní dutinu? Pokud si myslíte, že postačí mít dobrý kartáček na zuby a pastu, tak jste na omylu. Abyste opravdu o svou ústní dutinu pečovala, musíte mít toho po ruce ještě mnohem víc. A co přesně?

Abyste docílila dokonale vyčištěnému chrupu, je dobré nejprve před zahájením čištění zubů pomocí pasty, lehce zubní kartáček namokřit a zuby si s ním projet. A jak přesně, aby to mělo efekt? Štětinky zubního kartáčku dejte lehce pod dáseň a následnými krouživými pohyby zuby vyčistěte. Toto klidně můžete provádět kolem deseti minut – buď u televize, nebo na počítači…a který kartáček je ten pravý?

Z vlastní zkušenosti doporučuji kartáček značky Curaprox číslo 1560. Proč? Číslo určuje jeho měkkost. Tento je měkčí a má v podstatě jemnější přístup k čištění zubů. Je vyroben z hustých štětinek, které jsou velice pružné. Hlavně se mi líbí, že se díky tohoto kartáčku dostanete i do těžko přístupných míst – například sedmičky. Právě s tímto kartáčkem se také nemusíte obávat drobných nerovností či dásňových žlábků.

Zdroj: www.sensodyne.cz

Zdroj: www.sensodyne.cz

http://www.parfums.cz/

Takže jak jsem již řekla – nejprve proveďte jenom s namokřeným kartáčkem „očistku“ zubů, aby se štětinky dostaly lehce pod dáseň.

Ale ještě tím nulovým bodem, než začnete své zuby nejprve čistit pomocí vody, doporučuji používat nit a mezizubní kartáček. Nit se používá především pro přední zuby po špičáky. Proč? Je to i z estetického důvodu. Nikdo nechce mít pomocí mezizubního kartáčku díru v dásni u předních zubů, tudíž je velmi dobré nejprve používat na přední zuby nit. Tou si pečlivě vyčistíte mezizubní prostory, kde se ukládají především bakterie. Věděla jste například, že i když vás dásně nebolí, ale máte je lehce červené, už trpíte zánětem dásní? Jedná se o nižší závažnost, ale i toto může vést k dalším problémům – proto je dobré především čistit mezizubní prostory, aby se riziko snížilo. Na další mezizubní prostory použijte mezizubní kartáček. Jejich barvy jsou podle tloušťky. Opravdu se mezizubního kartáčku nebojte – je potřeba, aby tyto prostory byly dokonale vyčištěné, tudíž je nutné, aby kartáček projel přes dáseň skrz na skrz. Ano, je jasné, že budete zpočátku hodně krvácet, ale uvidíte, že po týdnu vám krvácení zcela vymizí.

http://www.parfums.cz/

A až si mezizubní prostory vyčistíte a zuby včetně dásní kartáčkem pročistíte, tak až pak můžete na kartáček používat množství pasty a zuby vyleštit. Já používám Elmex Sensitive s bělícím účinkem, která chrání odhalené krčky, je vhodná jako prevence před zubním kazem a také zachovává ústí sklovinu.

Doporučuji pak pastu na zubech nechat, aby začala působit.

http://www.parfums.cz/

Další pomůcky pro vyčištění zubů objevíte na stránkách jedné největší internetové parfumerie v České republice Notino.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *