Rudé rty si může dovolit každá z nás

Základem krásně nalíčených rtů jsou pochopitelně zdravé a pěstěné rty jako takové. O péči o rty jsme si povídali v jednom z předchozích článků (viz Krásné a zdravé rty v několika snadných krocích). Před líčením

rtů použijte vždy co nejvíce hydratační a vyživující balzám. Tím rty ochráníte před chemickými látkami z líčidel a zamezíte jejich nežádoucímu vstřebávání. Balzám je potřeba nanést s časovým předstihem tak, aby jej rty absorbovaly co nejvíc

Jakmile jsou rty ošetřeny balzámem a připraveny k líčení, aplikujte konturovací tužku. Tou vykreslíte konturu rtů a můžete ji použít i jako barevný základ pro celkové líčení. Úkolem konturování rtů je jednak definování tvarů rtů a jednak vytvoření jakési bariéry mezi rtěnkou a pokožkou obličeje. Tím zabráníte tomu, aby vám následně rtěnka či lesk lidově řečeno „vlézaly do vrásek“, tedy se rozpíjely do drobných vrásek kolem rtů. Jakkoliv to bylo dříve zvykem, nesnažte se te. Ideální tedy je nanést jej například hned po probuzení a nechat jej účinkovat zatímco se oblékáte, češete a snídáte. Jakmile začínáte s líčením, jemně setřete zbytky balzámu papírovým kapesníčkem nebo vatovým tamponem. Na rozdíl od líčení očí není nutné zbavovat rty před líčením veškeré mastnoty.

var rtů pomocí tužky měnit nebo výrazněji upravovat. Výsledek bude vždy nepřirozený. Barva konturovací tužky by měla samozřejmě co nejlépe korespondovat s barvou rtěnky, kterou plánujeme použít. Není žádoucí, aby měla kontura rtů tmavší odstín, než zbytek rtů, byť i to bylo ještě nedávno velkým trendem.

 

Když je kontura hotová, můžeme sáhnout po rtěnce. Rtěnku nanášíme buď přímo, nebo pomocí speciálního štětečku, například Art Deco Lip Liner Brush. Po nanesení první vrstvy obtiskneme rty do papírového kapesníčku a následně naneseme další vrstvu rtěnky. Tento krok výrazně prodlouží životnost líčení. Chceme-li dosáhnout perfektního vzhledu, můžeme do středu rtů nanést malé množství světlejšího odstínu, které rozmažeme od ztracena směrem k vnějším koutkům rtů. Tak docílíme vystínování rtů, obdobně jako to děláme s tváří při použití bronzeru a rozjasňovače.

 

Pokud je na nás efekt rtěnky příliš výrazný, můžeme do rtů lehce vzhlepat prsty jen malé množství barvy. Případně můžeme v této situaci použít některý z alternativních produktů, kterých je dnes na trhu velké množství. Jedná se o různé lesky, tónované balzámy, fixy na rty nebo jednu z posledních novinek tzv. lip butter neboli másla na rty. Výhodou většiny těchto produktů je, že nejsou tak pigmentované jako rtěnky a snáze s nimi lze korigovat množství barvy na rtech. Zároveň jsou často mnohem více hydratační a vyživující než klasické rtěnky. Z lesků můžeme doporučit třeba některý z dílny Art Deco jako je Art Deco Glam Moon & Stars nebo některý z lesků české značky Dermacol, například Dermacol Shimmering Lip Gloss.

 

Na závěr ještě malý tip. Používáte-li některý z klasičtějších odstínů rtěnky, jako jsou odstíny červené, růžové nebo meruňkové, zkuste rtěnku opatrně použít také jako tvářenku. Jednoduše prsty rozetřete malé množství rtěnky na líčka. Výsledné líčení díky tomu bude sladěné a pozvedne je to zase o úroveň výše. Důkazem budiž skutečnost, že někteří výrobci tyto dva produkty rovnou kombinují. Takový hybridní produkt je například Art Deco Majestic Beauty.

 

Výrazné líčení rtů je v největší míře otázkou zvyku. Může být vítaným oživením nebo zajímavým prvkem celkové vizáže. Proto odhoďte stud a obavy a neváhejte výraznější líčení rtů vyzkoušet. Možná vás příjemně překvapí a získáte tak další nepřeberné množství možností, jak být každý den jedinečná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *