Ruce jako naše vizitka

Stejně jako čisté šaty nebo upravené vlasy patří i ruce k jedné z vizitek moderního člověka. Základní péče, díky které budeme mít ruce i nehty pěkné a pěstěné není nijak náročný proces a je přijatelná i pro lidi manuálně pracující nebo časově vytížené. Co bychom tedy neměli vynechat?

Základem všeho je dostatečná a kvalitní hygiena. Mytí rukou je pro každého z nás asi samozřejmostí. Zvýšenou pozornost bychom měli věnovat oblasti kořene nehtů a spodní strany nehtu a nehtových lůžek. V těchto místech se často zachycují nečistoty, které zbytečně výrazně narušují celkový vzhled rukou. V případě, že si nehty lakujeme, odstraníme v této fázi všechny zbytky laku. Vzhledem k tomu, že jsou odlakovače většinou dost agresivní, pracujeme s nimi opatrně. Nehty do odlakovače nenamáčíme ani je jím nepoléváme. Použijeme vždy čistý vatový tampon, který na nehet přiložíme a po krátké chvíli stáhneme i s většinou laku. Odlakovač vybíráme co nejšetrnější, ideálně bezacetonový a obohacený o výživné složky a vitamíny. Vyzkoušejte třeba Auriga Si-Nails s výtažky křemíku a síly, které nehty posilní a vytvrdí.

Jakmile jsou nehty dokonale čistě, zkrátíme je a upravíme jejich tvar. Přestože se dnes lze setkat s mnoha různými tvary a délkami nehtů, jemně zaoblený tvar dosahující přibližně na úroveň konce prstu je nestárnoucí klasikou, která nikdy nebude vypadat špatně. Nehty na rukou pokud možno nestříháme, ale zkracujeme a tvarujeme za pomoci kvalitního pilníku (například Sally Hansen Nail Shaper). Pilníkem bychom měli nehet zabrušovat vždy pouze v jednom směru, abychom předešli nežádoucímu třepení nehtů. Pomocí jemného pilníku můžeme začistit také povrch nehtů.

Následujícím krokem je ošetření nehtové kůžičky. Tento krok je jedním z nejzásadnějších úkonů na cestě k dobře vypadajícím nehtům, přesto je nejčastěji opomíjen. Je to však také jeden z nejnáročnějších a neošemetnějších kroků a proto je vhodné si správný postup nechat napoprvé předvést od zkušené manikérky. Pakliže máme kůžičky opravdu hodně, je možné si opatrně odstranit pomocí speciálního seřezávače. Při odstraňování nehtové kůžičky je však nutné být extrémně opatrný, snadno si můžeme způsobit zranění či záděr, který vzhledu našich rukou jistě nepřidá. Jemnější kůžičku pak ošetříme speciálním změkčovačem, který nám umožní zbytek kůžičky jednoduše jemně zatlačit ke kořeni nehtu. To se nejčastěji dělá pomocí speciálního dřívka nebo kovové špachličky, která bývá součástí manikérských sad.

 

Aby si nehtová kůžička i nehty samotné udržely zdravý a pěstěný vzhled, je nutné je průběžně vyživovat. To můžeme provádět ve dvou krocích. Prvním je použití kvalitního krému na ruce, kterým ošetříme celé dlaně, prsty i nehty. Druhým je pak použití vyživujících zvláčňujících přípravků speciální určených k ošetření nehtové kůžičky. K takovým patří například Cuticle Care od Sally Hansen. Výživa je zvláště potřebná v zimních měsících, kdy ruce trpí dehydratací v důsledku suchého studentého vzduchu, nebo při různých manuálních činnostech, které ruce fyzicky zatěžují.

3465350509_78f9a81e53_z

Pokud si nehty chceme lakovat, je více než žádoucí použít podkladový lak, který vytvoří jakousi ochrannou vrstvu mezi nehtem a lakem. Tato vrstva první hned několik funkcí. Přestože je nehet v podstatě mrtvá tkáň, má schopnost nasávat látky ze svého okolí. Použitím podkladového laku tak zabráníme nežádoucímu zabarvení nehtu od barevných laků a zbytečné absorbci chemických látek, které laky obsahují. Podkladový lak také dává nehtu strukturu, která pozitivně ovlivňuje výdrž laku. V neposlední řadě pak vhodně zvolený podkladový lak kompenzuje fyzické nedostatky nehtů jako je lámavost nebo dehydratace.

Jak již bylo řečeno, čisté a pěstěné ruce jsou vizitkou moderního civilizovaného člověka a tak, nechceme-li být za burana, neměli bychom péči zanedbávat. Jak vidíme z článku, jedná se nenáročný a časově úsporný proces, který můžeme pojmout jako způsob relaxace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *