Blíží se Valentýn! Máte už dárek pro svou polovičku?

Pokud svátek zamilovaných razantně neodsuzujete, jistě přemýšlíte nad tím, čím svou drahou polovičku potěšit. Muži to mají většinou jednoduché v nouzi koupí kytku, něco sladkého a je vymalováno.  Ale co my ženy?

Prvně tedy trochu teorie. Jak jistě víte, den Svatého Valentýna připadá na 14. února. Možná jste slyšeli, že se jedná o další „hloupý americký komerční svátek“, což je jedna z nejčastějších výmluv těch, co svátek neslaví. Pravda je však zcela někde jinde.

Wikipedie tvrdí, že svátek pochází pravděpodobně už ze starověkého Říma. Tehdy se jednalo o svátek Lupercalia a v předvečer tohoto dne se do takzvané urny lásky házely lístečky se jmény slečen z okolí. Mladíci si potom mezi nimi postupně losovali a dívka, jejíž jméno si vytáhli, se stala jejich milenkou po dobu celého následujícího roku. Zní to docela šíleně, že? Ale všichni moc dobře víme, jak byl Řím „zkažený“. :-)

Romantická legenda však nekončí. V Římě existoval také kněz Valentýn, který tajně oddával zamilované vojáky.  Jejich vládce, Claudius II jim totiž sňatky zakazoval. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá. Měl totiž strach, že vojáci raději zůstanou doma s rodinou, místo toho, aby se vydali do boje.  A to tak velký, že raději kněze Valentýna 14. února popravil.

Svátek zamilovaných však časem zanikl a opětovně se začal slavit až na začátku 20. století právě v Americe.  A víte proč? Výrobce vánočních přání se bál bankrotu a tak se rozhodl obnovit starověké svátky. Vyplatilo se to!

Ach ti muži… co je potěší?

Dobře, řekli jsme si něco o vzniku tohoto svátku (možná s tím někoho oslníte). Věnujme se raději ale té praktičtější části a tím jsou dárky. Naprostá klasika – přáníčko, srdíčko z čokolády a k tomu srdíčkové trenky. Není to už trochu nuda? A především, kolik se na světě najde takových romantiků, aby to opravdu ocenili?

Letos na to běžte od lesa a zkuste něco zcela nového. Uvidíte, že si tak svátek zamilovaných oblíbí i ten váš pan dokonalý. Připravila jsem pro vás malý inspirační seznam… třeba tam najdete zrovna to pravé ořechové!

Hlavně už žádní plyšáci a I LOVE YOU!

Voňavá sada pro zarytého fotbalistu a fanouška Real Madrid

Dárek pro fanouška Real Madridu

Dárek pro fanouška Real Madridu

Pokud je Váš drahý fanoušek španělského týmu Real Madrid, jistě ho potěší voňavá sada právě tohoto fotbalového klubu. Balení obsahuje toaletní vodu + deodorant ve spreji.

Jestliže Realu nefandí, nezoufejte a kupte mu lístek na zápas jeho oblíbeného týmu.

Fotbalový dárek můžete jednoduše koupit třeba ZDE!

Buďte frajerka a předplaťte mu „chlapský“ časopis!

Taky váš muž stráví hodinu na záchodě a to kvůli tomu, že si čte? Klasika.

Co mu tedy předplatit jeho oblíbené čtivo? Uvidíte, že si to ráda prolistujete taky. :)
S tímhle rozhodně nic nezkazíte:

  • Maxim – auta, holky, hi-tech, drsný humor a ke každému předplatnému dostanete i dárek!
  • Automobil Revue – nejrozsáhlejší časopis o motorismu potěší každého chlapa.
  • 21. století – objevy, věda a technika. Čtení, které ocení každý vědátor!

Trochu fikanosti neuškodí, darujte mu společný zážitek!

Předchozí dárky byly ryze osobní, prostě takové, které udělají radost především jemu. Pokud však chcete něco společného, z čeho by káplo trochu té radosti i vám, darujte nějaký společný zážitek. Masáž pro dva, dvě hodinky ve vířivce s láhví šampaňského, vyhlídkový let… je toho vážně hodně. Stačí použít Google a uvidíte, kolik skvělých zážitků se na vás vyvalí. Ale pozor… poukaz do kosmetického salonu fakt nekupujte!!

A to nejlepší a nejúžasnější na konec – věnujte mu sebe!

Vy samotná budete zajisté tím nejlepším dárkem!

Vy samotná budete zajisté tím nejlepším dárkem!

Můžete utratit stovky i tisíce za ty nejlepší dárky, ale věřte, že ho stejně nejvíc potěšíte vy samotná. A nejlépe v rajcovním prádle. J Zkuste tedy jako dárek zabalit sama sebe. Papír raději vynechejte, postačí to prádlo, nějaká stužka… kdo ví. Nechám to na Vaší fantazii. Ale nezapomínejte, že i takový svůdný striptýz by vašeho drahého maximálně potěšil. A jak to bude pokračovat dál?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *