Orámujte své oči

Vychytejte správný tvar

Tato rada by se mohla zdát směšná, ovšem vězte, že právě tvar obočí ovlivňuje celkové vzhled obličeje více, než cokoliv jiného. Některé z nás mají obočí přirozeně tvarované do elegantního obloučku a jeho hrubá úprava tak zahrnuje pouze vytržení několika chloupků rostoucích mimo tuto linii. Jiným z nás příroda nadělila obočí neurčitého nebo naopak příliš výrazného vzhledu. Základem všeho je nalezení vhodného tvaru obočí, který musí splňovat několik kritérií.

Tím prvním a nejdůležitějším jsou, jako ostatně vždy, vaše osobní preference. Nechceme být všechny stejné, a proto se rozhodně nestyďte nosit to, co se vám líbí a v čem se cítíte pohodlně a sebevědomě. Současným trendem je ostatně přirozený vzhled a proto není třeba složitě skrývat ani výraznější obočí. Přesto bychom měli dbát několika jednoduchých pravidel. Obočí by nemělo být ani příliš krátké, ani zbytečně dlouhé. Ideální délka je dána vnitřním koutkem oka a bodem na spojnici spodního okraje nosu a vnějšího koutku oka. Je přirozené, že člověk sám na sobě těžko hodnotí drobné vzhledové nuance, tím spíš, když se jedná o změny, na které není zvyklý. Nebojte se tedy první úpravu vašeho obočí svěřit šikovné kamarádce, nebo ještě lépe zkušené kosmetičce. K dispozici jsou dnes i specializované služby, kde vám obočí vytvarují, doporučí vhodné produkty na jeho další úpravu a dají vám i pár tipů na další údržbu.

 

Skryjte nedostatky

Jakmile je obočí zkultivováno do požadovaného tvaru, nastává fáze další úpravy. Pokud vám příroda nadělila husté výrazné chloupky, máte v podstatě vystaráno. Jediné, co lze v tomto případě doporučit je pročesání obočí malým hřebínkem nebo spirálkou na řasy. V případě potřeby můžete také chloupky zafixovat do požadovaného tvaru transparentním gelem, jakým je například Eyebrow Extender od značky Talika.

Výjimkou by bylo, pokud by obočí bylo na váš vkus příliš tmavé nebo výrazné. Potom je možné jej stejně jako vlasy jednoduše obarvit. Vzhledem k nutnosti manipulace s chemikáliemi v citlivé oblasti očí však tento krok svěřte raději kosmetičce.

Většina z nás bude mít ale problém přesně opačný, a sice příliš nevýrazné nebo nejednolité obočí. V takovém případě můžeme obočí jednoduše domalovat. Základem úspěchu je vhodně vybraný produkt, který bude nejen barevně odpovídat zbytku naší vizáže, ale bude také příjemný k manipulaci. V zásadě máme dvě možnosti. První variantou je klasická tužka na obočí jakou je například Professional Eyebrow Pencil od značky Rimmel nebo Eyebrow Pencil ze sortimentu kosmetické značky Helena Rubinstein. Tužku vybíráme tak, aby její barva co nejlépe korespondovala s odstínem našich vlasů. Výhodou použití tužky na obočí je její přesnost a preciznost. Tužkou vždy vykreslujeme krátké jemné čárky, které imitují vlastní chloupky obočí.

Druhou možností je použití matného stínu. Můžeme použít buď klasický oční stín nebo některý ze speciálních setů na obočí jako je třeba Eyebrow Powder od značky Art Deco. Tímto stínem pak za pomocí zkoseného štětečku vykreslíme celou linii obočí nebo jeho chybějících částí. Oba postupy vyžadují trpělivost a trénink, neboť ne vždy se podaří přesně odhadnout množství aplikované barvy a tvar, který nám vznikne. Mějte však trpělivost a jistě budete zanedlouho z výsledků nadšené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *