Malí pomocníci pro boj s nepoddajnými vlasy

Zkroťte je

Není asi třeba zmiňovat, že jedním ze základních kamenů cesty za krásnými vlasy je péče. Vlasovou kosmetiku dnes nechme stranou a podívejme se na vychytávky a malé pomocníky, které nám mohou významně usnadnit běžný život. Jen málo žen zvolí jako účes praktického ježka, a proto se drtivá část z nás nevyhne česání. Dojem, že na česací výbavě nezáleží, bere v posledních letech rychle za své. Možná i vy jste už slyšely o zázraku jménem Tangle Teezer. Pokud stále váháte, zda věřit pověstem, které se o něm vyprávějí, vězte, že nelžou. Tento kartáč je vyroben ze speciálního plastu, který v kombinaci s typickým tvarem a uspořádání štětin zajišťuje, že vaše vlasy rozčeše naprosto bezbolestně. Ačkoliv se jedná o větší investici, můžete si být jistí, že se vám vyplatí. Jako u každé komerčně úspěšné značky i zde ostatní výrobci záhy projevili snahu Tangle Teezer napodobit. Výsledkem jsou více, či méně zdařilé kopie. Z těch, které opravdu fungují, můžeme jmenovat například Detangler Hair Brush, který své fanoušky najde zejména mezi těmi, kteří preferují klasičtější tvar s praktickým madlem.

Pokud by vás zářivě barevné plastové novinky nezaujaly, můžete zvolit některý z konvenčnějších modelů. Na česání mokrých nebo kudrnatých vlasů se tradičně doporučují klasické hřebeny s řídkými zuby. Pokud chcete kvalitní kousek, který vám bude dlouho dobře sloužit, vyzkoušejte Comb Detangling od značky label.m. Vyhovuje-li vám nejlépe naprostá klasika, přijdete si na své v sortimentu značky TIGI. Vyzkoušet můžete také kartáč z pravými kančími štětinami, který pro lest vlasů doporučovaly už naše babičky.

Spoutejte je

Ačkoliv dlouhé vlasy nejlépe vyniknout ve své přirozené podobě, je v běžném životě mnohdy praktičtější i bezpečnější stáhnout je do culíku. Pokud byste si mysleli, že v této oblasti už prostě prostor na inovace být nemůžete, budete na omylu. Obyčejné gumičky totiž vlasy v místě stažení nadměrně zatěžují, což způsobuje známou vlnu, která se v účesu po rozpuštění vytvoří a u slabších vlasů může vést i k jejich lámání. Řešením těchto problémů se zabývala firma InvisiBobble a výsledkem jsou speciální gumičky. Tyto gumičky tvarem připomínají dráty od starých telefonních sluchátek a vlasy nejenže necuchají, ale ani je zbytečně nadměrně nezatěžují.

Vyživte je

Cesta za krásnými vlasy má jeden společný jmenovatel s cestou za krásnou pletí nebo vysněnou postavou. Je jím zdravý životní styl. Vlasy, stejně jako nehty, jsou sice jen zrohovatělými částmi mrtvých buněk, přesto můžeme jejich vzhled do značné míry ovlivnit jak stravou, tak životním stylem celkově. Pamatujme, že jakmile jednou vlasy narostou slabé a lámavé, těžko budeme jejich stav následně zlepšovat. Proto bychom měli vhodné skladbě stravy a dostatku vitaminů a minerálů věnovat pozornost průběžně a předejít tak zbytečným problémům s vlasy. Pokud víme, že náš životní styl nedosahuje ideální podoby a nejsme z různých důvodů schopní tento stav efektivně změnit, můžeme si krátkodobě vystačit s některým z široké nabídky doplňků stravy. Ty se dnes vyrábí v nepřeberném množství, ze kterého můžeme vybírat jak podle obsažených látek, tak podle efektů, které mají. V nabídce komplexních přípravků kombinujících velké množství látek s celkově příznivými účinky na lidský organismus najdeme například přípravek Food Supplements od firmy Nutristars. V opačné části spektra pak narazíme na specializované produkty jako jsou doplňky proti padání vlasů, třeba Anacaps of firmy Durcay. Vždy bychom však měli mít na paměti, že takovéto přípravky jsou efektivní pouze coby krátkodobé či nouzové řešení a nejsou schopny nahradit pestrou a vyváženou stravu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *