Nová éra „samoopalováků“

Nová éra „samoopalováků“

Samoopalovací přípravky patří k dalším druhu kosmetiky, která si v minulosti nevybudovala zrovna dobré jméno. Najít dobrý samoopalovací krém se spolehlivým a přirozeným účinkem byl téměř nadlidský úkon. Většinou člověk i přes pečlivou aplikaci skončil s nepřirozeným odstínem pokožky, nerovnoměrným zabarvením nebo se potýkal s nevábnou vůní, kterou se většina produktů vyznačovala.

Dnes už je naštěstí situace jiná. Základní složka samoopalovacích přípravků zůstává stejná, a sice jde o dihydroxyaceton, zkráceně DHA. Ten způsobuje zabarvení nejsvrchnější vrstvy pokožky, díky čemuž jednak kůži neškodí a jednak působí jen krátkodobě, v řádu několika dní. Velkým vývojem však prošlo celkové složení samoopalovacích krémů. Díky tomu dnes už jejich použití není sázkou do loterie.

xen-tan-dark-samoopalovaci-sprej-na-telo___3

Samoopalovací produkty lze zakoupit v několika variantách podle způsobu použití. Nejrozšířenější jsou samozřejmě stále klasické krémy. V zásadě lze krémy rozdělit do dvou skupin. Tou první jsou klasické samoopalovací krémy, jako je třeba Capital Soleil Auto Bronzant od Vichy. Druhou variantou jsou pak pečující přípravky, které mají jen lehký samoopalovací efekt a působí tak spíše k celkovému vylepšení vzhledu pokožky. Takové krémy najdete třeba v nabídce L´Oréal, například Body Expertise Nutri Bronz. Samostatně lze také sehnat samoopalovací krémy speciálně určené k aplikaci na pokožku obličeje a dekoltu, vyrábí je třeba Xen-Tan. Alternativou ke krémům jsou samoopalovací pěny. Výhodou je snadná a příjemná aplikace. Vyzkoušet můžete třeba Mousse od firmy Fake Bake. Další variantou, která má zjednodušit a zefektivnit rovnoměrnou aplikaci přípravku, jsou produkty ve spreji. Takový seženete například z dílny zmiňované Xen-Tan. Nově lze také zakoupit samoopalovací ubrousky, které jsou přípravkem přímo napuštěné a jejich použití je tak také velmi snadné. Vyzkoušet můžete například samoopalovací ubrousky na obličej od Vichy

I zde je pár pravidel…

vita-liberata-skin-care-aplikacni-rukavice___7 (1)

Přestože se výrobcům povedlo zredukovat celou řadu nežádoucích efektů, které samoopalovací přípravky dříve způsobovaly, může být jejich použití i dnes trochu ošemetné. Vyplatí se nespěchat a dát si s aplikací záležet. Pro dosažení ideálního výsledku stačí dodržet několik jednoduchých pravidel. Základem všeho je čistá, suchá a hydratovaná pokožka. Použití samoopalovacích produktů by vždy měla předcházet důkladná exfoliace, tedy odstranění odumřelých kožních částeček, pod kterými se může přípravek zachytávat a způsobovat tak nerovnoměrný efekt. Při nanášení se samozřejmě snažíme o vytvoření rovnoměrné vrstvy po celém těle. Zvlášť opatrní bychom měli být co se týče různých záhybů kůže, oblasti pod nosem a na bradě, kde má krém tendenci vytvářet silnější vrstvu, což může vést k nežádoucímu zabarvení. Bezprostředně po aplikaci je nutné se důkladně umýt ruce, včetně míst mezi prsty a okolí nehtů. Vyvarujeme se tak nevzhledného efektu špinavých rukou, který by nám krém způsobil. Máte-li z ruční aplikace obavy, můžete použít speciální rukavici, která zajišťuje nejen rovnoměrnou aplikaci přípravku bez šmouh, ale zároveň chrání dlaně před zabarvením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *