Doba olejová

Kosmetický průmysl se v posledních letech celkově potýká s rostoucím zájmem zákazníků o produkty obsahující co možná nejméně umělých látek. Do popředí se opět dostávají přípravky přírodní nebo přírodně identické, jsou mnohdy k pleti mnohem šetrnější, nedráždivé a přináší často překvapivě dobré výsledky. V souladu s tímto trendem jde i rostoucí popularita olejů.

 Oleje 21. století

Navzdory logickému dojmu, že oleje z principu věci zanechávají mastný film a nejsou tudíž vhodné na mastnou pokožku, vlasy nebo třeba na tělo, na které chceme následně obléci šaty, se dnes těší velké oblibě. Ukazuje se totiž, že většina olejů se velmi snadno vstřebává a obava z nadbytečné mastnoty je tak většinou zbytečná. Olejové přípravky lze obecně rozdělit na dvě skupiny. První skupinou jsou produkty, které nesou ve svém názvu označení olej. Většinou jsou založeny na některém z přírodním oleji, ale obsahují nezanedbatelné množství dalších přísad, které vylepšují jejich vlastnosti nad rámec prostého oleje. Tyto přípravky jsou většinou přímo určeny ke konkrétnímu použití. Jedná se například o mycí oleje, které jsou výbornou alternativou klasickým sprchovým gelům a to nejen pro lidi s citlivou nebo suchou pokožkou. Vyzkoušet můžete například Natural Oil od značky Nivea. Velmi oblíbené jsou také oleje na vlasy. Nanášejí se na vlhké konečky vlasů, které jsou díky tomu vyživené a netřepí se. Nejznámější je bezpochyby jeden z prvních výrobků tohoto druhu – Mythic Oil od L´Oréal Proffesionnel. Dnes již ale seženete i celou řadu dalších, například Elixil Ultime od Kérastase.

Dary přírody

saloos-vegetable-oil-bio-avokadovy-olej___7

Druhou skupinou jsou pak oleje v pravém slova smyslu. Jsou to oleje, které se získávají lisováním z rostlin nebo jejich částí. K dostání jsou většinou čisté nebo v různých kombinacích. Podstatnou charakteristikou této skupiny je, že tyto přípravky obsahují jen malé množství konzervačních látek a jedná se tam v podstatě o přírodní produkt. Vedle čistě přírodních olejů jako je například kokosový, avokádový, mandlový nebo například arganový. Naprostou špičkou je na českém trhu firma Saloos, v jejichž široké nabídce najdete všechny myslitelné druhy olejů i směsí.

Přírodní oleje mají samozřejmě také svá specifika a podle obsažených látek jsou doporučovány na různá využití. Přes tato doporučení jsou však možnosti jejich použití téměř neomezené. Je možné s nimi různě experimentovat nebo je kombinovat. Jeden příklad za všechny budiž olej kokosový, který můžete použít na ošetření roztřepených konečků, na očistnou kůru pro vlasovou pokožku, jako odličovací přípravek, hydratační krém, masážní olej nebo si na mě klidně můžete osmažit řízek. Tato všestrannost dělá z přírodních olejů nadčasový přípravek, který se mezi množstvím moderních chemických vychytávek jen tak neztratí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *