Vzhůru do boje s pomerančovou kůží!

Jak celulitida vlastně vzniká?

Nejprve ale trochu teorie. Byť máme často při pohledu do zrcadla úplně jiný pocit, potýká se většina z nás s lehkou formou celulitidy. Celulitida jako taková je regulérní zdravotní problém, který může v pokročilejších stádiích působit velké nepříjemnosti. Dobrou zprávou ale je, že tímto problémem trpí téměř každá žena i nejeden muž a jedná se o nemoc, která zpravidla negraduje do vyšších, zdraví ohrožujících, stádií. Podnětem k rozvoji celulitidy je nedostatečné prokrvení spodní části pokožky, následkem kterého zde dochází k hromadění tukových buněk. Nějaké tukové buňky má v těle úplně každý a proto není výjimkou, že celulitidou trpí i velmi štíhlí lidé. S celkovou tělesnou konstitucí to totiž až zas tak nesouvisí.

Prokrvení pokožky, jakož i ostatních částí těla, je do značné míry ovlivněno celou řadou vnějších vlivů. Od pohybu, přes životosprávu, kouření až po stres. Vždy je nejjednodušší si udělat laickou představu o tom, jak daná věc na váš organismus působí. Pokud například celý den sedíme u počítače, je logické, že nám krev tělem příliš aktivně neproudí. Pokud ale sportujeme, je zřejmé, že se nám pořádně prokrví vše od palců u nohou po vlasové cibulky. Prokrvení pokožky je však jen jedním z faktorů, který ovlivňují její celkový vzhled. To, jak naše kůže vypadá je zrcadlem našeho životního stylu. Při nedostatečném nebo nekvalitním pitném režimu bude suchá a svraštělá, což pochopitelně ani celulitidě nijak zvlášť nepřidá. Pitný režim v podobě čisté vody, vody s citronem nebo neslazeného čaje, se nám mnohokrát vrátí jak v těchto problémových oblastech, tak v obličeji. Příznivě bude působit také na celkový vzhled těla, které nebude mít tendenci zadržovat vodu. Věřte, že konkrétně u celulitidy se toto může rovnat malému zázraku. Třetím významným režimovým opatřením, které můžeme velmi rychle zavést, je omezení kouření. Kouření snižuje míru okysličení krve, nemluvě o množství škodlivých látek, které do organismu přivádí.

A co ty zázračné krémy?

ryor-ivy-gel-brectanovy-gel-proti-celulitide___3

 

Pokud se s celulitidou potýkáte, jistě jste už narazili na některé z přípravků slibujících zázračné vyhlazení pokožky během několika dnů či týdnů. Nákup takového produktu s sebou většinou nese velká očekávání a následné zklamání. Pravdou je, že jakékoliv přípravky fungují právě na bázi zvyšování prokrvení pokožky. To lze samozřejmě podpořit množstvím látek, jako je například kofein nebo tea trea oil, které tyto krémy zpravidla obsahují. Vyzkoušejte třeba zpevňující tělový olej Nivea nebo břečťanový gel značky Ryor. Ve výsledku je však cestou k úspěchu pravidelná masáž problémových partií. K té lze samozřejmě použít některý speciální přípravek, ale ku prospěchu věci bude masáž prakticky čímkoliv, hlavně když bude pravidelná a dostatečně intenzivní.

Mimo to je možné prokrvení pokožky stimulovat například opakovaným střídáním teplé a studené vody nebo některým ze speciálních zábalů, třeba bahno s minerály z Mrtvého moře od Sea of Spa. Dobrou alternativou je také pravidelné používání tělového peelingu, masážní sprchové rukavice nebo lufy.

Podstatné však je, že celulitida není nic za co bychom se měli stydět. Týká se totiž opravdu prakticky každého. Navzdory obecnému přesvědčení s ní bojovat lze, ovšem neměli bychom tomuto boji propadnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *