Bronzer – strašák nebo šikovný pomocník?

O co vlastně jde?

Bronzer je přípravek, nejčastěji pudrové nebo krémové konzistence, který lze zakoupit v celé řadě hnědých odstínů. Mírně zavádějící je jeho název, který evokuje představu pleti bronzové od slunce. Tím spíš, že samotní výrobci bronzer takto často prezentují. Právě to vedlo v minulosti k vytvoření poměrně negativního vnímání tohoto přípravku. Mnoho žen jej používalo právě k tomu, aby své pleti dodaly opálený nebo přímo bronzový nádech. Výsledek byl samozřejmě nepřirozený a s elegantním denním líčením neměl pranic společného.

Dnes se bronzer používá jako přípravek na konturování tváře. Spolu s rozjasňovačem a tvářenkou, o nichž si něco povíme v následujících článcích, tvoří zlatý důl přirozeného líčení. Dokonalý oční make-up nebo výrazné líčení rtů nikdy nenahradí perfektně upravenou a vykonturovanou pleť. Princip je podobný jako u zmiňované úpravy obočí. Líčením pouze zvýrazníme přirozené linie a barevné odstíny tváře, díky čemuž dosáhneme přirozeného a nepřehlédnutelného výsledku.

Všeho s mírou

roc-pro-correct-intenzivni-serum-proti-vraskam___4

Ke konturování tváře je ideální použít bronzer, který neobsahuje třpytky, nebo se jen lehce leskne. Bohužel, najít v současné době na pultech drogerií matný bronzer je téměř nadlidský úkon, ale stojí to za to a je nutné uznat, že výrobci svou nabídku v tomto ohledu neustále vylepšují. Perfektní je třeba bronzer Bahama Mama od značky theBalm nebo bronzer, který je součástí konturovací paletky I Heart Definition od Makeup Revolution.Dalším nepostradatelným pomocníkem vám bude velký štětec. Můžete samozřejmě použít ten na pudr, ale vzhledem k tomu, že se jedná o barevně dost odlišné výrobky a ne každá z nás je zvyklá prát štětce každý den, bude praktičtější dopřát si na bronzer vlastní štětec. Pro inspiraci koukněte třeba na štětec od Clinique nebo originální štětec na bronzer od Givenchy. Často jsou u výrobku přiloženy různé štětečky a aplikátory. Jelikož je ale nutné bronzer aplikovat tzv. do ztracena, je práce s nimi většinou dost nepohodlná a nepřináší kýžené výsledky.

Nakonec klasická otázka: kam s ním? Bronzer nanášíme tam, kde chceme opticky zvýraznit stín, který tvář přirozeně vrhá. To znamená do oblasti mezi bokem čela, přes spánek, až pod linii lícní kosti a pod linii čelisti. Nanášíme ho v malém množství a roztíráme do ztracena tak, aby použití bronzeru na pleti vlastně ani nebylo patrné. Je samozřejmě vždy možné postup opakovat, přípravku přidat a líčení tak zvýraznit. Opačný postup je většinou o dost složitější a může vést k poničení celého líčení. Pokud se však náhodou stane, že to s bronzerem přeženete, nezoufejte. Zkuste přes než aplikovat vrstvu klasického pudru. Efekt se tam utlumí a líčení nemusí být ztraceno. Stejně jako u ostatních produktů, i zde platí, že typ výrobku by měl odpovídat ostatní používané kosmetice. Pokud tedy používáte krémový make-up, korektor i tvářenku, sáhněte po bronzeru krémové konzistence. Pokud jste spíše pudrový typ, lepší službu vám udělá bronzer pudrový.

 

roc-pro-correct-intenzivni-serum-proti-vraskam___3

Máte s bronzerem zkušenosti nebo jej přímo používáte? Napište nám do komentářů, samotné nás zajímá, jak rozšířený tento pomocník vlastně je!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *