Zářivá barva i týden před návštěvou kadeřníka?

Asi nejvýznamnější a z hlediska výsledků nejefektivnější je péče určená blonďatým vlasům. Složení těchto přípravků je přizpůsobeno specifickým nárokům blond vlasů, přičemž je zde většinou počítáno s tím, že jsou vlasy zesvětlované nebo melírované. Produkty na blond vlasy pomáhají potlačovat nežádoucí odstíny odbarvované blond barvy, především známé rezavé a žluté tóny. Pro tyto vlastnosti jsou zvlášť vyhledávány tzv. stříbrné šampony, například Schwarzkopf Professional BC Bonacure Color Freeze , které obsahují malé množství zesvětlujících látek a pomáhají tak udržet požadované světlé tóny. Nevýhodou těchto šamponů je, že vlasy mírně vysušují a při intenzivním užívání mohou vést k postupnému zesvětlování vlasů. V rámci „udržovací“ péče bohatě stačí použít takovýto šampon jednou či dvakrát týdně. Naopak pro přírodní blondýny, které si nechtějí nebo nepotřebují vlasy cíleně zesvětlovat, může mít jejich pravidelné použití za výsledek jemné, přirozené zesvětlení, které lze navíc snadno korigovat. Ostatní produkty určené na blonďaté vlasy jsou pak svým složením zaměřeny spíše na vyživení vlasů a ošetření vlasové struktury, která bývá zesvětlováním a barvením často narušená. K takovým patří třeba vyživující tónovací maska Collistar Magica CC.

8551573453_090fd3cf30_z

Specializovaná péče je pochopitelně dostupná i pro ostatní typy vlasů. Další skupinou, u které může být použití těchto přípravků smysl, jsou rusovlásky. I zde se počítá s tím, že jde v převážné většině případů o vlasy barvené. Červené barvy patří hned po zesvětlovačích k jedněm z nejagresivnějších a pigmenty těchto barev mají také nejsilnější sklon k rychlému blednutí a vymývání. Přípravky na červené vlasy jsou tedy většinou vyživující a obsahují malé množství červených pigmentů, které dočasně dodávají červeným vlasům jasnější odstín. Jedná se pigmenty podobné těm v barvících šamponech, a proto nemusíte mít obavy, že by výrazněji měnily barvu vašich vlasů nebo na vlasech ulpívaly. Fungují spíše jako oživení a vymývají se prakticky okamžitě.

Posledně větší skupinou jsou řady určené brunetám. Tyto výrobky většinou počítají s lepším stavem vlasů, než je tomu u výše zmíněných produktů pro blondýny a rusovlásky. Hnědovlásky totiž nejčastěji zůstávají u své přírodní barvy, a i pokud ne, jedná se o poměrně nenáročné tónování. I v případě větších barevných změn pak hnědé pigmenty patří k jedněm z nejšetrnějších. Na druhou stranu jsou to právě hnědé tóny, které nejčastěji trpí ztrátou lesku a volají po oživení. Přípravky pro brunety zpravidla nenabízí žádnou nadstandardní výživu, jsou koncipovány spíše jako výrobky pro normální až mastné vlasy. Obsahují ale hnědé pigmenty, které stejně jako u těch pro rusovlásky, rozjasňují a oživují blednoucí hnědou hřívu. Menší nevýhodou je, že někteří výrobci používají pigmenty s rezavým podtónem, což nemusí každému vyhovovat. Protože se ale jedná o velmi slabé a vymývající se složky, není třeba mít z použití těchto produktů strach. Vyzkoušejte třeba šampon pro hnědé odstíny vlasů Toni&Guy Cleanse  nebo velmi praktický suchý šampon od značky label.m, díky kterému se nebudete muset být bílých stop, které ve tmavých vlasech mohou zanechat klasické suché šampony.

A co vy? Zkoušeli jste už péči specializovanou podle barvy vlasů? Víme, jak může být výběr vlasové péče ošemetný, z vlastní zkušenosti však můžeme říct, že i toto je cesta, která může přinést nečekaně efektivní výsledky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *