Plavková sezóna se blíží…

Velkou výhodou je v tomto ohledu nástup slunečných jarních dní, které přímo vybízejí k tomu vyrazit ven. Ať už se rozhodnete pro vycházku po městě, vyrazíte do přírody nebo třeba na kolo, vaše tělo to po měsících zimy jistě uvítá a odměnou vám hned v úvodu může být pár snadno shozených kilogramů, nebo minimálně lepší nálada a dobrý pocit. Jak ale docílit opravdu efektivního a cíleného zformování postavy, které stihnete i za pouhých pár měsíců?

V první řadě nebude na škodu si udělat plán. Takový plán by měl být realistický a to jak z hlediska plánovaných výsledků, tak z hlediska času a energie, kterou jste schopní a ochotní cvičení věnovat. Zároveň je třeba mít na paměti, že udělat si plán například na tři měsíce a následně se vrátit zpět k původnímu životnímu stylu je plýtvání zdroji i úsilím. Při plánování aktivit vycházejte z vašich zkušeností. Vybírejte si takové aktivity, které nejsou pouze efektivní co se formování postavy týče, ale především vás baví a budete se jim věnovat s radostí. V dnešní době, kdy je zdravý životní styl v kurzu, také neustále vznikají nové druhy cvičení. Některé z nich jsou spíše zábavné, jiné velmi nároční a efektivní. Určitě se vyplatí jednou za čas sednout k internetu a porozhlédnout se, co nového nabízí tělocvičny ve vašem okolí nebo zajít na zkušební lekce či open days, které většina fitness center pravidelně nabízí.

Protože víme, o čem píšeme, udělali jsme takový menší jarní průzkum tentokrát za vás. Co nového si svět sportu a kultury zdravého a krásného těla připravil pro tuto sezónu?

Stálicí v nabídkách fitness center pochopitelně zůstává klasická posilovna a různé lekce aerobního cvičení, od aerobiku přes spinning až po HEAT programy. I když vás tato cvičení neoslovují, pročtěte si nabídky jednotlivých lekcí velmi dobře. Často se dnes klasické formy cvičení kombinují s prvky z jiných sportů nebo tance a vzniká tak cvičení úplně jiné, zábavné a atraktivní i pro zaryté odpůrce skupinového hopsání v posilovně. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit například Thai Box Robics, kde se kombinují základní prvky klasického aerobiku s jednoduchými pohyby thajského boxu. Cvičení prověří celé vaše tělo a ještě vám umožní se neškodně vybouřit. Na podobném principu fungují také různé varianty tanečního aerobiku. V nabídkách fit center najdete aerobik skřížený s latinskoamerickými tanci, klasickým tancem, street dance a mnohé další.

Ze silovějších cvičení je dnes velmi populární gym-546138_640Cross fit. Cross fit je cvičení založené na práci s vlastní vahou, případně s jednoduchými pomůckami jako je hrazda, jednoduchá závaží nebo medicinbaly. Základní filosofií je všestranný rozvoj tělesné výkonnosti a síly založený na přirozených pohybech a komplexních cvicích. Malou nevýhodou je, že je extrémně návykový. Posledním cvičením, které zde dnes zmíníme je tzv. Tabata. Jedná se o cvičební program založený na velmi krátkém intervalu, během nějž se podává extrémní výkon. Toto cvičení je ze začátku fyzicky i psychicky velmi náročné, ale úměrně tomu je také velice efektivní. Zároveň může být řešením pro ty, kteří bojují s časem, jedna cvičební série trvá včetně úvodního a závěrečného střečingu pouhých 14 minut. Jak takové cvičení vypadá v praxi můžete vidět například v tomto videu.

Ať už vás některá z novinek zaujme nebo ne, mějte na paměti, že alfou a omegou zdravého životního stylu je být spokojený uvnitř a nemá tedy smysl se nutit do čehokoliv, co vás nebaví nebo nenaplňuje.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *