Krásná pleť raz, dva… tři!

Přestože jsou produkty pečující kosmetiky většinou vydávány v sériích zahrnujících vše od základního čištění a exfoliace, přes tonizaci, až po hydrataci a pleťové masky, neexistuje žádný důvod, proč produkty nekombinovat napříč sériemi i výrobci tak, jak nám to nejlépe vyhovuje. Přesto lze předpokládat, že výrobci účinky jednotlivých produktů koncipují tak, aby se v rámci sérií adekvátně doplňovali a poskytovali zákazníkům co nejefektivnější výsledky. Příkladem takové komplexní péče jsou právě i produkty 3 kroků od Clinique.

Prvním krokem, respektive produktem, je čistící mýdlo. Můžete si vybrat mezi tekutou čistící emulzí (Liquid Facial Soap) a klasickým tuhým mýdlem (Facial Soap). Vybírat můžete také podle typu vaší pleti. Obecně vzato tuhé mýdlo bez ohledu na svou specifikaci pokožku trochu více vysušuje, takže máte-li pleť citlivou, volte spíše tekutou verzi. Jednotlivé druhy mýdel podle typu pleti jsou označeny číslem, které je na obalu jasně vidět a usnadňuje tak orientaci mezi produkty.

Druhým krokem péče je exfoliace, tedy zbavení pokožky přebytečného kožního mazu, odumřelých částeček kůže a dalších nečistot. K tomuto účelu slouží pleťová voda (Clarifying Lotion Clarifiante), která se aplikuje klasicky vatovým tamponkem. Voda obsahuje ovocné kyseliny, které napomáhají rozpouštění nečistot a dávají přípravku specifickou nakyslou vůni.

Třetím závěrečným krokem je hydratace pleti. K té slouží hydratační emulze (Dramatically Different Moisturising Lotion), která je k dostání ve dvou variantách podle typu pleti. Krémová pro sušší citlivou pokožku a gelová pro mastnější a smíšenou pleť. Jedná se o přípravek sloužící čistě k hydrataci pleti a je proto vhodné jej doplnit ještě o klasický výživný krém nebo sérum.

Po několika dnech či týdnech používání se může objevit mírné zhoršení stavu pokožky. Tento stav ale v žádném případě není na škodu, právě naopak. Pleť se v této fázi zbavuje hlouběji usazených nečistot a jakmile je tento proces u konce, můžete se těšit z krásné, zdravé a svěží pokožky obličeje. Přestože se jedná o poměrně dražší kosmetiku, určitě se tato investice vyplatí, zvláště máte-li s pletí dlouhodobě problémy nebo stále nemůžete najít to, co by vaší pleti nejlépe vyhovovalo.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *