Intimní hygiena – věc, na kterou by neměla žádná žena zapomínat

Ženské problémy, záněty, infekce, mykózy, výtoky, nepříjemný zápach… tak toto všechno může být způsobenou špatnou, v horším případě pak žádnou intimní hygienou. Pokud se těmto nepříjemnostem chcete vyhnout, přečtěte si následující článek a zjistěte, jaká intimní hygiena je ta správná.

Respektujte své přirozené pH!

Víte, co je to pH? Poměrně slušný odborný výklad vám dodá Wikipedia. Pokud se vám však nechce zdlouhavě pročítat článek, máme pro vás jednoduchou definici. pH vypovídá o kyselosti nebo naopak zásaditosti vodných roztoků látek. Škála pH se pohybuje od 0 do 14 (nízké hodnoty – kyselé, vysoké – zásadité).  Určitě znáte z médií a reklam hodnotu pH 5.5. To je totiž přirozená průměrná hodnota povrchu naší kůže.

I intimní partie mají sví přirozené pH, které se pohybuje v hodnotách 5 až 6,5. Pokud se pH pochvy dostane nad hodnotu 7, jedná se nejspíš o zánět a je potřeba se začít léčit. Tedy stručně a jasně – čím kyselejší, tím lepší, jedná se totiž o známku dobré činnosti bakterií mléčného kvašení. Ty se starají o to, aby se v pochvě nepřemnožily ty nežádoucí bakterie. Teď už jen zjistit v jakých hodnotách se pohybuje vaše vaginální mikroflóra. Pro zjištění výsledku máte několik možností, tou první je vás gynekolog. Ten nejlépe změří i vyhodnotí výsledek a pomůže vám i s případnou následující léčbou. Jako druhá možnost se pak nabízí domácí měření, pro které budete potřebovat pH papírek. Skočte si tedy do lékárny, kde vám poradí.

Mýdlo? Rozhodně ne!

Mýdlo má příliš vysoké pH, proto se pro intimní hygienu rozhodně nehodí. Pochvu i její přirozené prostředí zbavuje kyselosti, čímž dává skvělý prostor bakteriím a infekcím. A to je přeci to, co nechcete. Proto klasické mýdlo a sprchové gely používejte pouze na tělo. Pro mytí a výplachy genitálií se zaměřte na speciální přípravky, které jsou určeny výhradně pro mytí právě intimních partií.

Sprchový gel na intimní hygienu nabízí například Dove a to za 105 Kč. Na speciální sprchový gel nezapomínají ani kosmetické značky, které se jinak věnují spíše make-upu. Skvělým příkladem je například značka Bourjois, se svým sprchovým gelem Intimité. Mezi top výrobky pak patří takřka všechny od značky Lactacyd, která je zaměřena výhradně na ženskou intimní hygienu. V jejich nabídce najdete produktové řady pro zdravé ženy, mladé dívky, těhotné ženy a v poslední řadě pak ženy s problémem. A právě Lactacyd vyrábí skvělé ubrousky pro intimní hygienu, které se hodí na každodenní používaní. Oceníte je například v tropických vedrech i při cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *