Chraňte svojí pokožku a vlasy před sluncem!

Slunce. Pokožka. Vlasy. Na toto téma existují různé názory. Někdo tvrdí, že slunce je zdravé, jiní, že slunce pokožku a vlasy mnoho vysušuje. Kde je pravda? Oba dva názory jsou v podstatě pravdivé. Říká se – kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Ano, slunce mé ozdravné účinky. Na druhou stranu – slunce pokožku a vlasy opravdu vysušuje. Jak si s tím poradit?

SLUNCE A VLASY

Jak správně pečovat o vlasy, když na ně každý den „pálí“ sluneční paprsky? Mnoho žen si myslí, že vlasy nijak netrpí. Že to jsou zkrátka vlasy, o které se nijak starat nemusíme. Opak je ale pravdou. Vlasy během letních horkých chvil velmi trpí. Vlasové vlákno se neuvěřitelně vysuší, ztrácí svůj lesk a postupem času zeslabuje.

Ideálním produktem pro poškozené vlasy je tato vyživující maska Wella Professionals SP Luxeoil. Proč? Nejenom, že dokonale hydratuje poškozené vlasové vlákno, ale také vlasy chrání před poškozením slunečními paprsky. Maska obsahuje mnoho vyživujících olejů – například arganový, který má za úkol hloubkově vyživit vlasové vlákno, dále jojobový olej, který posiluje pružnost. Je zde i mandlový, který přináší blahodárné hydratační účinky.

Pokud budou nebo jsou vaše vlasy namáhané například kvůli chlóru či sluncem, doporučujeme olejové regenerační sérum Lancaster After Sun. Olejíček byl vyvinut přesně tak, jak má být vlasové vlákno vyživeno. Cena olejíčku je tři sta šedesát pět korun českých. 

SLUNCE A POKOŽKA

Jak nejúčinněji chránit pokožku před sluncem? Asi vás nepřevapí, že zde zmíním především opalovací krémy. Na druhou stranu můžeme zmínit například ochranný olej pro urychlení opálení. Olej obsahuje složku melitan, která je zodpovědná pro proces urychlujícího opálení. Cena je tři sta padesát devět korun českých.

Dále doporučujeme i olej na opalování Garnier Ambre Solaire, který je vhodný pro všechny typy pokožky. Obsahuje sice nízký ochranný faktor, ale příjemně hydratuje a zjemňuje vyživenou pokožku. Cena oleje je sto dvacet devět korun českých.

Zdroj: Weheartit.com

Zdroj: Weheartit.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *