Říkají vám něco Niche parfémy?

Na úvod malé okénko do historie výroby parfémů. První předchůdci parfémů se objevily již ve starověkém Římě a Egyptě v době kolem tří tisíc let před naším letopočtem. Jednalo se tehdy o praktické nástroje, jejichž účelem bylo překrýt a zamaskovat tělesný pach. Podobnou funkci pak parfémy plnily v podstatě dalších několik tisíc let. Pokrok ve výrobě parfémů představoval nejenom vývoj společnosti, ale především objev technologie na výroby koncentrovaného lihu, který výrazně usnadnil práci s přírodními výtažky a silicemi. Boom parfémů, jak je známe dnes, nastal kolem patnáctého století a sílil po několika dalších desetiletí a to zejména ve Francii. Tehdejší parfemářské řemeslo bylo velmi rozvinuté a uznávané. Ve většině případů se jednalo o luxusní zboží a jeho výroba a distribuce tomu odpovídala.

Základem všeho vždy byly kvalitní přírodní výtažky a silice, které se vyráběly speciálními destilačními metodami. Parfemáři je následně míchali podle složitých vzorců a výsledný parfém byl často jedinečný.

Koncept Niche je založen právě na návratu k tradičnímu parfemářskému řemeslu. Tyto parfémy se vyrábějí v malých sériích. Ve srovnání s masovou produkcí klasických parfémů je tak každý kousek v podstatě jedinečný. K výrobě se používají kvalitní přírodní suroviny. Exkluzivita takového parfému pak spočívá také v jeho nepředvídatelnosti. Zatímco u běžného parfému je poměrně jednoduché odhadnout efekt, který po nanesení vytvoří, výsledek použití Niche parfému nikdy nezle předem předpovědět. Právě poslední jmenovaná charakteristika se pro mnoho běžných spotřebitelů může jevit jako nevýhoda. Právě proto je tento typ parfémů určen spíše znalcům nebo lidem, kteří rádi zkoušejí nové věci a nebojí se neznámého.

Přestože byly Niche parfémy po mnoho let dominantou specializovaných kamenných prodejen, lze je v současné době již bez problémů sehnat také na internetu. K nejznámějším výrobcům v současné době patří například značka Montale, vyzkoušet můžete například parfémovou vodu Montale Pure Gold. Z výběru pro muže jistě stojí za zmínku například parfém od značky Nejma Puro Intense . Pokud i přesto váháte, můžete vyzkoušet některou z unisexových variant, které můžete sdílet i se svou drahou polovičkou. Vyrábí je například Serge Lutens nebo německá značka Escentric Molecules.

Niche parfémy jsou bezpochyby zajímavou položkou mezi parfémy a je dobře, že rychle pronikly také na český trh. Vyšší cena je vyvážena kvalitou, jedinečností a přinejmenším nevšedním zážitkem. Pokud rádi zkoušíte nové věci, určitě s vyzkoušením některého Niche parfému neváhejte!

One thought on “Říkají vám něco Niche parfémy?

  1. Niché mám doma a je to opravdu skvělá vůně. Dávám si ji teda příležitostně většinou, ale hodně mi voní. Koukala jsem, že je to teď dostupné už i na parfums.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *