Kosmetická značka měsíce: Moschino

Klasicky začínáme historií

Franco Moschino. Nezávislý italský návrhář, který se nikdy nebál provokovat. Svoji vlastní značku vytvořil v roce 1983, ale to bychom však předbíhali. Vraťme se k Francovi samotnému.

Narodil se roku 1950 v Abbiategrasso poblíž Milána, do kterého se však vydal o 17 let později studovat. A to na velmi prestižní univerzitu Accademia delle Belle Arti. Právě na této univerzitě měl možnost dokonale rozvíjet svůj obrovský talent, který chtěl využít k tomu, aby se stal malířem, to byl totiž jeho největší sen. Osud tomu však chtěl jinak.

Francových nákresů oblečení si všiml, tehdy už světový módní návrhář, Gianni Versace a ihned si jeho práci oblíbil natolik, že mu v roce 1971 dal práci. Moschino tedy začínal jako ilustrátor u Versaceho, po šesti letech však přešel k módnímu domu Cadette. Ani tomu však nebylo dostatečně dobré. Chtěl být sám sobě pánem, chtěl dělat věci přesně podle svého a tak si v roce 1983 založil vlastní módní firmu. Svoboda pro něj totiž byla vždy na prvním místě.

„Nejsem módní návrhář! Jsem malíř!“

Extravagantní kožich z plyšových medvídků.

Extravagantní kožich z plyšových medvídků.

Moschino byl poměrně zaskočený a nespokojený s tím, jakým směrem se ubírala móda tehdejší doby. Proto dost často celý módní systém zesměšňoval a své oděvy zdobil hesly jako například „Dobrý vkus neexistuje“. Miloval extravaganci a snažil se neustále experimentovat.  Někdy však zacházel do opravdových extrémů a šokoval, jak nejvíc to jen šlo. Důkazem je například kožich z plyšových medvídků, nebo spálená košile se sloganem „Příliš mnoho žehlení.“

Největší slávu však zažil v roce 1988, kdy představil módní linii „Cheap and Chic“. Oblečení, boty i módní doplňky, kterým nechyběla osobitá originalita a šmrnc. Další vrchol slávy pokořil v roce 1994 s ekologickou kolekcí „Ecouture“. Ta byla vyrobena striktně jen z ekologických materiálů.

 

 

Franco Moschino a jeho velmi blízká přítelkyně Rossela Jardini, která se stala kreativní ředitelkou společnosti po Francově smrti.

Franco Moschino a jeho velmi blízká přítelkyně Rossela Jardini, která se stala kreativní ředitelkou společnosti po Francově smrti.

Franco bojoval také proti drogám, násilí a krutosti na zvířatech.  Rok 1994 byl však pro slavného módního návrháře osudným a v říjnu zemřel Franco Moschino na AIDS. Jeho společnost převzala jeho velmi dobrá přítelkyně Rossela Jardini, která se jako kreativní ředitelka, snaží udržet Francovu filozofii.

A rychle ke kosmetice!

Značka Moschino se však samozřejmě nezabývá jen módou, jinak bychom tu přece o ní nepsali. Největším trumfem jsou Moschino parfémy, které se vyznačuji zábavnými a extravagantními flakóny a taky vůní po citrusech.

Mezi ty nejznámější patří dámské parfémy:Moschino Chip and Chic

  • Moschino Glamour, 768 Kč, (100ml)
  • Moschino I Love Love, 585 Kč, (50ml)
  • Moschino Cheap and Chic, 754 Kč, (100ml)
  • Moschino Couture! – bohužel už se neprodává L

 

     Nezapomnělo se ani na pány. Ti mají možnost vyzkoušet tyto vůně:

  • Moschino Forever, 658 Kč, (100ml)
  • Moschino UOMO, 616 Kč, (125ml)
  • Moschino Friends Men, 659 Kč, (75ml)

Kromě vůní Moschino můžete vyzkoušet také dokonalé tělové mléko Pink Bouquet, které Vás rozněžní roztomilým balením ve tvaru srdce. Ze stejné řady pak najdete i sprchový gel, takže proč si neužít jednu pořádně voňavou Moschino koupel?

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *