Klikatá cesta k porcelánové pleti

Pár tipů před návštěvou drogerie

Pokud nechceme problém bledé pleti řešit stěhováním do teplých krajin nebo permanentkou do solária, nezbude nám nic jiného, než čas od času vyrazit do drogerie či parfumerie a vybrat správný make-up pro náš typ pleti. Shrňme si nejdříve několik základních pravidel pro výběr make-upu.

Jako při každém nakupování je vhodné si v rámci možností udělat čas a věnovat se výběru bez stresu a sledování hodinek. Make-up testujeme vždy dvakrát. Nejdříve vzorek vyzkoušíme na hřbetu ruky, což nám umožní zhodnotit vhodnost konzistence a poskytne nám to základní orientaci v odstínech. Zároveň tím zamezíme bezprostřednímu styku testeru s pletí obličeje a případnému přenosu nečistot. Ve druhé fázi nanášíme make-up na tvář nad čelistní kost. Tento postup nám umožní přesně určit, který typ a odstín make-upu naší pleti, lidově řečeno, sedí. Je nutné si uvědomit, že pokožka na hřbetu ruky a na tváři má odlišnou strukturu i odstín a není proto možné z pouhého nanesení na ruku přesně poznat nejvhodnější vzorek. Pro tyto účely je tedy ideální vyrážet na nákupy nenalíčená, což může být pro mnohé z nás nekomfortní, ovšem mnohokrát se nám tento postup následně vrátí v podobě perfektně sedícího make-upu.

Typ make-upu přizpůsobujeme našemu typu pleti. Pro mastnější pleť volíme lehčí matující make-upy, pro sušší pleť sáhneme spíše po hutnějším hydratačním make-upu, smíšené pleti lze více než doporučit make-upy pěnové, které skvěle vyrovnají všechny nedostatky. Nepotřebujeme-li velké krytí, můžeme sáhnout po tónovacím krémů nebo BB krému, které zakryjí menší nedostatky, sjednotí pleť a dodají jí zdravý vzhled bez zbytečného zatížení.

Odstín make-upu by měl vždy odpovídat odstínu pleti. Zdravý nádech pleti dodá mnohem efektivněji tvářenka či bronzer, spíše než umělý vzhled příliš tmavého make-upu. Pří výběru odstínu bychom měli přihlížet také k barevnému podtónu naší pleti. Podtón pleti, respektive make-upu, je buď žlutý nebo růžový. Nejsnáze jej určíme vyzkoušením několika produktů vedle sebe, z nichž ten pravý okamžitě poznáme.

Z čeho vybírat

Přestože je na pultech českých drogerií a parfumerií dnes již nepřeberné množství kosmetických značek nabízejících dekorativní kosmetiku, make-upů pro opravdu bledou pleť je zde jako šafránu.

Sázkou na jistotu je již pro mnoho let česká značka Dermacol. Dermacol nabízí hned několik typů krycích make-upů, BB creamů i tónovacích krémů. Nejsvětlejší odstín najdeme v řadě Dermacol Caviar Long Stay. Jedná se odstín Pale a balení obsahuje i korektor ve stejném tónu. Nabídka běžných drogerií se nedávno rozrostla také o nový produkt značky L´Oreál Paris, a sice o lehký tekutý make-up Nude Magique Eau de Teint, jehož odstín Porcelaine sedne nejedné „bledulce“.

BB creamy v současné době získávají na popularitě a proto bychom zde rádi zmínili asijskou značku Missha, jejíž produkty patří k tomu nejlepšímu, co současný trh nabízí. Missha M Signature Real Complete v odstínu Light Pink Beige je ideální pro ženy se světlou pletí bez nutnosti většího krytí. Máte-li v oblibě spíše hi-end kosmetiku, vyzkoušejte některý z produktů z řady Teint Miracle od značky Lancome. Najdete zde hned několik velmi světlých odstínů jak s růžovým podtónem, tak se žlutým.

Produktů pro světlou pleť je na trhu samozřejmě mnohem více. Vždy je třeba vzít v úvahu preference každé z nás, dispozice pleti i účel, ke kterému má make-up sloužit. Základem je vždy pečlivý výběr, díky kterému se pak líčení stane jednoduchou cestou ke kráse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *