I na podzim může vaše pleť zářit

Přichází podzim

Stejně jako je podzim obdobím, kdy se příroda loučí s létem a chystá se na zimu, je jakýmsi přechodným obdobím i pro lidský organismus. Po měsících, kdy byla pleť vystavena silnému slunečnímu záření, vodě a voděodolnému make-upu a v neposlední řadě také vysušujícím účinkům klimatizace, přichází doba regenerace. Naše pleť se zklidňuje a vrací se do rovnováhy. Přesto bychom neměli péči o ni zanedbávat, právě naopak!

Základem veškeré péče je znalost našeho typu pleti, kterému přizpůsobujeme způsob ošetření i konkrétní produkty. Je třeba mít na paměti, že změny počasí mají na stav pleti vliv. Naprostá většina žen se v létě potýká s mastnou pletí, zatímco na podzim a v zimě je jejich pleť vysušená. Je nutné si uvědomit, že i mastná pleť může být znakem nedostatečné hydratace, kdy si pokožka produkuje chybějící maz sama. Abychom předešli oběma extrémům, musíme nalézt optimální míru hydratace, při které bude vlhkost pleti v rovnováze.

Základem je denní péče

Základem veškeré péče je vhodně vybraný pleťový krém. V letních měsících většina z nás preferuje lehčí denní krémy, které na pokožce nezanechávají mastný film a nezpůsobují nežádoucí lesk pleti. Na podzim bychom tento krém měli vyměnit za hutnější a výživnější přípravek, jako je například La Roche-Posay Hydraphase nebo Estée Lauder Hydrationist. Hydratační krém dodá pokožce vše potřebné pro regeneraci po letních měsících a připraví ji na výkyvy počasí i první mrazíky.

Navzdory počasí bychom také na podzim měli vybírat denní krémy s SPF ochranným faktorem. Mimo klasických denních a nočních krémů můžeme sáhnout také pro speciální hydratační séra nebo pleťové masky, které se požívají méně často na bázi ozdravné kůry. Významnou roli v péči o pleť dnes zaujímají také přírodní oleje, například kokosový nebo arganový.

Dopřejme si hloubkovou očistu

Nezanedbatelnou součástí péče o pleť je i její čistění. Zatímco v létě jsme preferovali zklidňující péči, na podzim se nemusíme bát sáhnout po intenzivnějších hloubkově čistících přípravcích. Jistě není třeba zmiňovat výhody základního očištění a odlíčení pleti, které by mělo být součástí každodenní hygieny Mimo to však můžeme pleti dopřát důkladné vyčištění, které je na místě zejména tam, kde byly používány voděodolná líčidla a opalovací krémy. Ať už zvolíme klasické napaření pleti nebo hloubkový pleťový peeling, naše pleť nám bude více než vděčná. Peelingové přípravky vybíráme vždy pro konkrétní typ pleti. Pro citlivou pokožku se více hodí přírodní přípravky s jemnými peelingovými částečkami jako je například ultrajemný peeling pro citlivou pleť La Roche-Posay Phisilogique. Pro smíšenou či normální pleť můžeme zvolit například čistící peeling pro smíšenou a mastnou pleť z osvědčené řady Sébium od Biodermy.

Po hloubkovém čistění pleti bychom neměli zapomínat na vhodné zklidňující ošetření pleti a tonizaci. Tonizace pleť uzavírá před nepříznivými vnějšími vlivy, kterých je v době podzimních inverzí a špatných rozptylových podmínek víc než dost. K takovému účelu nám může sloužit například tonikum Réponse Vitalité od firmy Matis Paris nebo revitalizační tonikum Eudermine od firmy Shiseido.

Jakkoliv je péče o pleť důležitá mějme na paměti, že nejspolehlivější cestou ke kráse je vždy duševní pohoda a zdravý životní styl. Proto ani na podzim nezapomínejme na dodržování pitného režimu, dostatek vitaminů a dobrou náladu, se kterou budeme čelit sychravému počasí mnohem snáze.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *