Značka měsíce září: Christian Dior

Září. Babí léto. Přelom léta na podzim. Sice patří září mezi teplejší měsíce, ale ke konci měsíce již teplé sluneční paprsky opravdu nebudou, takže si zkusme vychutnávat teplý zářijový den plnými doušky. Také jsme přemýšleli, která značka by byla ideálním charakterem právě pro září. Pak jsme si vzpomněli na kořeněného Diora, který se svým parfémem Dior Addict Eau de Parfum láme rekordy…

Kouzlo Addictu Eau de Parfum spočívá v tom nejjednodušším složení – v základu objevíte příjemnou vanilku, v srdci květinový jasmín a v hlavě šťavnatý květ pomerančovníku. Dle slov spokojených majitelek je tato vůně nejenom nádherná, ale také luxusní, smyslná, která dlouho vydrží a je velmi pozitivně vnímána svým okolím. V roce 2014 vyšla poslední “ aktualizovaná “ verze a okamžitě se stala velmi oblíbenou. Cena začíná na jednom tisíci tři sta osmdesáti devíti korun českých.

V září si umíme představit i „sestru“ Addictu Eau de Parfum, Addict Eau de Fraiche. V základu velí bílé pižmo, které je doprovázeno ostrou konvalinkou, frézií a bergamotem. Tuto vůni vřele doporučujeme, protože se v ní skrývá opravdová ženská a smyslná síla. Je ideální i pro mladé slečny, které chtějí začít s nějakou luxusnější vůní, ale nechtějí působit jako “ staré mladé „. Cenově se vůně pohybuje kolem jednoho a půl tisíce korun českých.

A pokud jste spíše na něco kořenějšího a ostřejšího, doporučujeme vůni Poison Poison. Nejspíš také vede v počtu nejrůznějších kouzelných ingrediencí, protože složení je velice složité – vanilka, vetiver, pižmo, santalové dřevo, jantar, heliotrop, virginský cedr, tuberóza, květ afrického pomerančovníku, jasmín, karafiát, opoponax, med, skořice, růže, kadidlo, švestka, anýz, lesní plody, koriandr a brazislké růžové dřevo. Velmi vyčerpávající seznam, ale ten harmonický výsledek stojí za vyzkoušení. Cenově vůně začíná na jednom tisíce dvě stě korun českých.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *